Grąžinta mokesčio už ugdymą neformaliojo švietimo ir formalųjį švietimą papildančiose įstaigose tvarka

Lietuvoje prasidėjus sujudimui dėl koronaviruso Vyriausybė buvo išleidusi ne vieną nutarimą, o atsakingos ministerijos ne vieną įsakymą susijusį dėl situacijos su koronaviruso suvaldymu. Natūralu, kad savivaldybėms teko susidurti su nemažai iššūkių įgyvendinant Vyriausybės bei ministerijų nurodymus įvairiose srityse: švietimo, socialinių reikalų, kultūros ir kt.

Balandžio mėnesį Marijampolės savivaldybės taryba, vadovaudamasi Vyriausybės išleistais nutarimais ir atsižvelgdama į ekonominę situaciją, nusprendė netaikyti mokesčio už nuotoliniu būdu organizuojamą ugdymą neformaliojo švietimo ir formalųjį švietimą papildančiose  ugdymo įstaigose Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbto karantino laikotarpiu.

Esant ekstremaliai situacijai ir suprantant susidariusią situaciją tuo metu toks sprendimas atrodė logiškas ir tinkamas, tačiau dabar, kai ugdymas vykdomas mišriuoju, t. y. ir nuotoliniu, ir kontaktiniu būdu – situacija išties keičiasi.

Į Marijampolės savivaldybės merą kreipėsi Marijampolės meno mokyklos, Moksleivių kūrybos centro vadovai su prašymu leisti vėl rinkti mokestį už ugdymą. Įstaigos veiklos proceso nestabdo, užsiėmimai vyksta nuotoliniu ir (arba) mišriuoju ugdymo būdu, kai mokiniams kai kuriose pamokose ar užsiėmimuose suteikiama galimybė mokytis kontaktiniu būdu įstaigoje, kai kuriose – nuotoliniu būdu. Dirbant neįprastomis sąlygomis pedagogams tenka didesnis darbo krūvis, o siekiamybė išlieka ta pati – mokiniams suteikti kokybiškas paslaugas. Be to, įgyvendindamos Tarybos sprendimą netaikyti mokesčio už ugdymą, įstaigos skaičiavo tūkstantinius nuostolius.

Pirmadienį, lapkričio 30 d. posėdžiavusi Marijampolės savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo tenkino tokį įstaigų vadovų prašymą, panaikindama 2020  m. balandžio 3 d. sprendimą Nr.1-65 „Dėl mokesčio už ugdymą neformaliojo švietimo ir formalųjį švietimą papildančiose įstaigose“. Dabar ir vėl galioja įprasta mokesčio už ugdymą Meno mokykloje, Moksleivių kūrybos centre, Sporto centre mokėjimo tvarka.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE