Gyventojų ir eismo saugumui – nauji šaligatviai

Kad pėstieji galėtų saugiai vaikščioti mieste, būtina didelį dėmesį skirti naujų šaligatvių įrengimui ir senųjų atnaujinimui. Saugumo tema tampa dar svarbesnė, kai pagalvojame apie judriomis gatvėmis į mokyklą pėsčiomis einančius vaikus.

Galvojant apie Šv. Cecilijos gimnazijos, „Ryto“ pagrindinės mokyklos ir Jono Totoraičio progimnazijos bendruomenes, buvo nuspręsta įrengti šaligatvius J. Kriščiūno gatvėje, Klevų gatvės atkarpoje, Mokyklos gatvės atkarpoje, Nidos gatvėje ir Mokyklos skersgatvyje. Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos Eismo saugumo komisijos narių, šiomis gatvėmis juda dideli pėsčiųjų srautai, todėl būtina užtikrinti jų saugumą.

Itin nesaugi atkarpa miestelėnams buvo ties prekybos centru Dariaus ir Girėno gatvėje. Šioje vietoje buvo įrengta šaligatvio atkarpa, o likusius 60 metrų iki Žemaitės gatvės sankryžos pėstieji turėdavo įveikti specialiu ženklinimu pažymėta asfalto danga. Gavus Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus įžvalgas ir apsvarsčius šią situaciją Marijampolės savivaldybės administracijos Eismo saugumo komisijoje, buvo nutarta įrengti betoninių plytelių šaligatvį, taip sudarant sąlygas tiek pėsčiųjų, tiek vairuotojų saugumui. Šiuo metu jau pradėti šaligatvio įrengimo darbai.

Praeitą savaitę baigta įrengti šaligatvio atkarpa Užtvankos gatvėje. Kosmonautų mikrorajono gyventojai eidami į Užtvankos gatvėje įsikūrusią parduotuvę papuldavo į nesaugią padėtį – jiems tekdavo eiti važiuojamąja gatvės dalimi, nes kelkraštį savo šakomis buvo užėmusios prie pat gatvės pasodintos tujos. Šiuo metu tujų šakos yra apgenėtos, o įrengtas šaligatvis leis gyventojams jaustis saugiems.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkotvarkos ir infrastruktūros skyriaus vedėjo Mindaugo Lelešiaus, artimiausiu metu bus svarstomos galimybės dėl būtinų įrengti naujų šaligatvių ir senųjų, tapusių nesaugiais, atnaujinimo.

 

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE