Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos reidas Šakiuose, nustatyti pažeidimai

2017-07-22 Marijampolės RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, kartu su Lietuvos saugios laivybos administracijos pareigūnu vykdė reidą Šakių r. sav. teritorijoje Nemuno upėje. Reido tikslas – mėgėjų žūklės ir laivybos kontrolė.

Reido metu patikrinta 35 asmenys, vykdę mėgėjų žūklę, bei 10 vandens transporto priemonių.

Deja, ne visi asmenys, leisdami laisvalaikį prie vandens, laikėsi mėgėjų žūklės ar saugios laivybos taisyklių.

Sulaikytas pil. D. L., kuris žvejybos metu buvo sugavęs ir pasiėmęs 64 cm ilgio šamą, kai tuo tarpu taisyklės leidžia pasiimti ne mažesnį kaip 75 cm. Asmuo tvirtino, kad pirmą kartą pagavęs tokią žuvį, todėl nežinojęs apie galiojantį draudimą šios rūšies žuvų dydžiams. Dar labiau žvejys nustebo sužinojęs, kad pasiimant tokio dydžio šamą, skaičiuojama  žala gamtai – 1100 eurų.

Pil. L. A. ir R. D. Nemuno upėje žvejojo draudžiamu žvejybos įrankiu – statomu tinklu. Abu asmenys prisipažino žvejoję draudžiamu būdu, gailėjosi dėl padaryto pažeidimo, tačiau tai nuo atsakomybės neatleis. Asmenys ne tik turės sumokėti administracines baudas, kurios sieks nuo 120 iki 300 eurų, atlyginti žalą gamtai už neleistinu būdu pagautą ešerį, tačiau neteks ir žvejyboje naudotos guminės valties, bei žvejybos įrankio – statomo tinklo.

Sulaikytas asmuo, kuris Nemuno upėje plaukiojo vandens motociklu, kuriam nustatyta tvarka neatlikta valstybinė techninė apžiūra. Šiam asmeniui taip pat surašytas administracinio nusižengimo protokolas. Trys asmenys žodžiu įspėti už tai, kad plaukiojo baidarėmis, neužsidėję gelbėjimo liemenių.

Marijampolės RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X