Į „Kamštelių vajų“ įsisuko ir Sūduva

Jau 6-ąjį kartą vykstančiame konkurse „Kamštelių vajus“ dalyvauja 8-ios komandos, o 2-i iš jų pristatė ir savo menines instaliacijas. Konkurso tikslas yra rinkti besimėtančius kamštelius ir juos priduoti perdirbti. Jau pirmaisiais projekto metais, 2012-aisiais, buvo surinkta ir perdirbta beveik tona plastikinių kamštelių, o pavyzdžiui 2015 metais pasiekė net 10 tonų. Konkurso organizatorių duomenimis vien Sūduvos komandos šiais metais surinko ir perdirbti jau perdavė 148kg kamštelių.

Aktyviausi – mažiausieji

Konkursą organizuojančios VšĮ „Draugiški šeimai“ atstovė Agnė Andriulionytė džiaugiasi, kad šiais metais į konkursą įsitraukė virš 100-o komandų iš visų Lietuvos kampelių. Na, o Sūduvos krašte kamštelius rinko 8-ios komandos iš įvairių Marijampolės, Kalvarijos, Vilkaviškio įstaigų. Ypač aktyvūs šiais metais buvo vaikų lopšeliai-darželiai – jų dalyvavo net 4: Iš Marijampolės „Rasa“, „Vaivorykštė“ ir „Nykštukas“, o iš Vilkaviškio – „Buratinas“. Taip pat prie gražios akcijos prisidėjo Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centras „Židinys“, Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija, Kalvarijos gimnazijos 1-osios A ir 1-osios B klasių komanda, bei Tursučių kaimo bendruomenė.

Sūduvos krašto komandos didelį indėlį padarė ir ekologijai – jie surinko beveik pusantro šimto kilogramų plastikinių kamštelių. Vėlgi, daugiausiai prie šio gražaus tikslo prisidėjo mažieji – Vilkaviškio lopšelio-darželio auklėtiniai surinko net 29,22kg kamštelių. Nedaug nuo jų atsiliko 28,95kg perdirbimui atidavę Kalvarijos gimnazijos 1-ųjų A ir B klasių mokiniai. Trečiąją vieną Sūduvos krašto lentelėje užėmė Marijampolės vaikų lopšelis-darželis „Vaivorykšte“ su 25,85kg, o nuo jų nedaug atsiliko, surinkę 25,37kg kamštelių, Marijampolės Jono Totoraičio progimnazija. 16,4kg „lobio“ surinko vaikų lopšelis-darželis „Rasa“, 15,47 – „Nykštukas“. Senjorų ir neįgaliųjų dienos centras „Židinys“ iš viso surinko 6,3kg, o Tursučių kaimo bendruomenė – 0,76kg plastikinių kamštelių.

Marijampoliečiai sukūrė drabužių kolekciją ir senjoro kėdę

Sūduviečiai ne tik aktyviai švarino savo aplinką rinkdami plastiko kamštelius, bet ir kūrė meninius darbus savo surinktų „lobių“. Net 2 darbai iš Marijampolės iškeliavo į respublikinę parodą, kur juos apžiūrėti bus galima lapkričio 22-24 dienomis LITEXPO parodų rūmuose parodoje „Vaikų šalis“. Šių metų kamštelių meninių instaliacijų temą – „Praktinis kamštelių panaudojimas“.

Net dvi marijampoliečių komandos šiais metais perdavė savo kūrybinius darbus eksponuoti parodoje. Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos mokiniai sukūrė akį traukiančią drabužių kolekciją, o senjorų ir neįgaliųjų centras „Židinys“  komanda sukonstravo spalvingą „Senjoro kėdę“.

Tapo tradicija

„Kamštelių vajus“ jau ne pirmus metus „užsukamas“ ne tik Lietuvos, bet ir Sūduvos krašto mastu. 2016-aisiais už sukurtus meninius darbus buvo apdovanotos Vilkaviškio pradinė mokykla, pristačiusi darbelį „Nebūk paršelis – pakelk kamštelį“ ir Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos komanda su meniniu projektu „Gordijaus mazgas“. Tais metais Marijampolėje buvo surinkta 358kg kamštelių. Tuo tarpu 2015-aisiais vien Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija perdirbti atidavė 184 kg butelių kamštelių. O regione tais metais buvo surinktas rekordinis kiekis – daugiau nei tona.

 

Pagrindinis projekto-konkurso „Kamštelių vajus“ tikslas yra „Ugdyti jaunosios kartos atsakingumą, atkreipti dėmesį į opią šiukšlių rūšiavimo problemą Lietuvoje, skatinti mąstyti „žaliai“, ugdyti kūrybiškumą, komandinį darbą, tvarų vartojimą“, kuris jau ne pirmus metus buvo puikiai įgyvendintas Sūduvos regione. Reikia tikėtis, kad kasmet vis daugiau ekologijos idėjoms neabejingų ir aktyvių žmonių burs savo komandas ir aktyviai prisidės prie tokių akcijų ir taip mokinsis ir kiekvieną dieną puoselėti aplinką, kurioje gyvename.

 

Portalo „Sūduvos gidas“ informacija

Konkurso organizatorių nuotraukos

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE