Idėjos karantino vakarienei – kaip sukurti romantišką pasimatymą namuose?

Romantiška vakarienė daug kam asocijuojasi su mėgstamu restoranu, baltomis staltiesėmis ir šefo ruoštais skaniais patiekalais. Tačiau ne ką mažiau jaukų, o gal net ir dar romantiškesnį vakarą mylimajam žmogui galima suruošti namuose net ir vyraujančio karantino metu. Taip nustebinti jums brangų žmogų padės tinkamas pasiruošimas ir kelios patiekalų idėjos vakarienei.

Svarbiausia – tinkamas meniu

Nusprendus organizuoti pasimatymą namuose, didžiausią dėmesį vertėtų skirti maisto ruošimui. Tam, kad vakarienė būtų skani, visai nebūtina ieškoti maisto užsisakyti iš mėgstamiausių kavinių ir restoranų. Daugiau šiltesnių emocijų jūsų antrajai pusei sukurs jūsų pagamintas maistas. Idėjų vakarienei pasisemti galima Šefo receptai internetiniame receptų puslapyje ar panašiuose.

Užkandžiai

Tam, kad nereikėtų praleisti kelių valandų prie tuščio stalo laukiant pagrindinio patiekalo, būtina pasirūpinti nesudėtingais užkandžiais. Nors maisto gaminimas kartu yra viena smagiausių romantiškos vakarienės veiklų, jaučiamas alkis šį džiaugsmą gali ir sugadinti. Tačiau paruošus keletą nesudėtingų užkandžių arba ingredientų, su kuriais būtų paprasta sukurti nedidelį skanėstą, pagrindinio patiekalo laukimas bus žymiai smagesnis.

Sugalvokite keletą užkandžių, kurie būtų įdomūs, nekasdieniai ar netgi šiek tiek keisti. Svarbu, kad jais būtų galima nesudėtingai mėgautis virtuvėje, kol baiginėsite ruošti maistą. Štai keletas idėjų, kokie užkandžiai galėtų puošti jūsų pasimatymo stalą:

  • Brusketos. Šiam užkandžiui nereikia ,,kalno” ingredientų, o šį skanėstą nesudėtingai paruošti galite ir iš anksto.
  • Gvakamolė. Pabandykite paruošti ją patys. Tai ganėtinai lengva užtepėlė, kuri puikiai tiks su tortilijų traškučiais. Visg, jei trūksta laiko gaminti pačiam, įvairių padažų ar užtepėlių galite įsigyti tiesiog prekybos centre.
  • Šios suteiks jūsų stalui gaivumo. Salotoms galite rasti paprastų, vos iš kelių ingredientų, tačiau egzotiškų receptų.
  • Sūris. Nors šis dažniausiai valgomas vakarienei pasibaigus, jis puikiai tiks ir kaip užkandis laukiant maisto. Beje, tam nebūtinas beveik joks papildomas pasiruošimas – tiesiog išrinkite kelių rūšių sūrių ir tvarkingai juos pateikite ant stalo.

Apgalvoję užkandžius, nepamirškite ir gėrimų. Rinkitės tokius, kurie geriausiai derės prie ruošiamo pagrindinio patiekalo. Beje, ant stalo visuomet pravartu padėti ir ąsotėlį šviežio stalo vandens su citrina.

Pagrindinis patiekalas

Esminė vakaro vinis – jūsų ruoštas pagrindinis patiekalas. Skirkite laiko geros idėjos paieškai. Svarbu atsižvelgti ir į tai, ką mėgsta jūsų antroji pusė. Vis dėlto venkite kasdienių patiekalų, kuriuos ir taip dažnai valgote.

Nepersistenkite! Juk pagrindinė pasimatymo priežastis – tiesiog pabūti kartu. Neieškokite patiekalų, kurių gamyba užimtų labai daug laiko. Geriausia, kad receptas būtų nesudėtingas arba jam būtų galima pasiruošti iš anksto. Pavyzdžiui, patogiai sudėkite visus ingredientus taip, kad beliktų atlikti vos keletą veiksmų ir patiekalą būtų galima pašauti kepimui.

Nuotraukos šaltinis canva.com

Kadangi gaminimas dviese taip pat gali būti smagi bendra veikla, apgalvokite, kokių „darbų“ galėtumėte duoti ir savo antrajai pusei. Tačiau jie turėtų būti labiau simboliniai ir nesudėtingi. Pavyzdžiui, supjaustyti daržoves, kitus ingredientus ar panašiai.

Desertas

Jei ankstesni žingsniai buvo atlikti teisingai, paruošėte užkandžių ir idėjos vakarienei įgyvendinimas buvo sėkmingas, tikėtina, kad vietos desertui liks nedaug. Tačiau pavalgius gali norėtis ir ko nors saldaus. Tam, kad nereikėtų įdėti per didelių pastangų, antrąja pusę galite nustebinti ir pyragėliu, kitu saldumynu ar tiesiog dailiai paruošta ledų su uogomis porcija. Jei norisi kažko įdomiau, pabandykite paruošti šokolado ir vaisių fondiu.

Tinkamos nuotaikos sukūrimas

Nors vakarienės namuose metu daug dėmesio tenka maistui, nereikėtų pamiršti ir kitų svarbių smulkmenų, padedančių sukurti jaukią ir romantišką atmosferą.

Vieta

Svarbu ne tik idėjos vakarienei bei tai, ką valgysite, bet ir kur valgysite. Čia galima pasitelkti kūrybiškumą – pasistenkite rasti tą namų vietą, kurioje įprastai nevalgote – taip sukursite išskirtinį jausmą, o vakarienė atrodys ypatinga. Vis dėlto jei pasirinksite virtuvę – pasistenkite, kad ji būtų kruopščiai sutvarkyta.

Indai

Išrinkite pačius gražiausius namie turimus indus. Galbūt sekcijoje ar spintelėje jau kurį laiką dulka ir specialios progos laukia lėkščių ar stiklinių komplektas, ypatingi įrankiai. Vakarienė namuose – puiki proga nuvalyti nuo jų dulkes. Papuošti stalą galite ir išskirtinėmis, servetėlėmis, staltiese. Tai padės sukurti šventinę, nekasdienę atmosferą.

Dekoracijos

Papuoškite namus subtiliomis smulkmenomis, padėsiančiomis sukurti daugiau romantikos. Tam puikiai pasitarnaus mėgstamos gėlės, blanki žvakių šviesa ar fone skambantys ramūs mėgiamos muzikos garsai.

Apranga

Greta idėjos vakarienei nepamirškite ir tinkamos idėjos aprangai. Pasipuoškite taip, lyg ruoštumėtės pasimatymui restorane. Nebūtina rengtis šventinio kostiumo, tačiau nepatingėkite šiek tiek pasipuošti. Tai sukurs šventiškesnę atmosferą ir pasitempimo jausmą. Beje, kviečiant į vakarienę galite taip pat nurodyti ir aprangos kodą jei tokį esante numetę.

Laiko planavimas

Pasistenkite užtikrinti, kad vakarienės metu neliktų jokių išorinių trukdžių. Visų pirma, išsirinkite tinkamą laiką – suplanuokite taip, kad tą vakarą nė vienas neturėtumėt kitų darbų ar veiklų, kad niekur nereikėtų skubėti ar dėl ko nors rūpintis. Vakarienės metu atsisakykite visų įrenginių – išjunkite kompiuterius, telefonus ir mėgaukitės vienas kito draugija.

Nuotraukos šaltinis canva.com

Nuveikite kartu kažką smagaus

Greičiausiai pavakarieniavus ir toliau leisite laiką kartu. Tam, kad nereikėtų nuobodžiauti po vakarienės, pagalvokite iš anksto ir apie papildomas įdomias veiklas. Pasistenkite nuveikti tai, kas jums abiem patiktų.

Jei mėgstate kiną, išsirinkite ilgai lauktą filmą. Tam, kad būtų dar įdomiau, namuose galite sukurti kino teatrą – pasirūpinus projektoriumi ir reikiama įranga, sieną galite paversti didžiuliu kino ekranu.

O galbūt seniai žaidėte šachamtais ar kurį kitą smagų stalo žaidimą? Galbūt jūsų laukia seniai įsigyta, bet neatidaryta puzlė? Norintiems daugiau bendravimo, nesudėtinga suorganizuoti klausimų – atsakymų žaidimą: sugalvokite įvairių, neįprastų klausimų ir keiskitės atsakymais. Iš jų gali gimti daugybė įdomių pokalbių temų ar smagaus juoko!

Siekiant dar išskirtinesnių emocijų, namus paverskite šokių sale. Išrinkęs tinkamą muziką, pakvieskite mylimąją šokiui. Jei to daryti nemėgstate, tačiau abu jaučiate potraukį muzikai, pasirinkite kitą alternatyvą – jei turite galimybę, galite suorganizuoti nedidelę vinilinių plokštelių perklausą. Išsirinkite mėgstamiausių arba dar negirdėtų grupių plokšteles, o perklausę kelias dainas – jas aptarkite.

Keletą idėjų suaugusiems galite rasti čia.

Pabaigai

Geras vakarienės receptas, žaismingas gamybos procesas, jauki atmosfera ir nuoširdūs pokalbiai – tai išties paliks neišdildomą teigiamą emociją tiek jums tiek jūsų antrajai pusei. O jei dar suplanuosite smagias papildomas vakaro veiklas – tobulas romantiškas vakaras garantuotas! Išnaudokite karantino laiką kurti gražiems santykiams su savo antrąja puse.

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE