Iš Marijampolės į Miedzną

Keliavome turėdami kilnų tikslą  – praplėsti istorines žinias apie mūsų miesto įkūrėjus. Grafai Butleriai, Pranciška ir Markas Antonijus, Prienų seniūnai, turėjo dvarus ne tik Lietuvoje, bet dar didesnius ir turtingesnius Palenkės vaivadijoje Lenkijoje. Labai plati Butlerių giminė pasklidusi Airijoje, Anglijoje, daug jų giminės atstovų randama Abiejų Tautų Respublikoje. Todėl mūsiškių  grafų palikuonys pasistengė įamžinti savo protėvių atminimą. Įdėjų  autoriai ir generatoriai Andrzej Butller bei Barbara Modzelewska  Miedzno miestelyje, kur taip pat stovėjo grafų pilis, senuosiuose buvusios karčiamos rūsiuose įkūrė jų Atminimo patalpą (pokoj Pamięci Butlerów).

Abu organizatoriai Kolegijos meninės ir edukacinės veiklos klasterio kvietimu prieš metus lankėsi Marijampolėje, jiems buvo organizuotas susitikimas Kolegijoje, Mažojoje Bazilikoje, savivaldybėje, miesto archyve. Visur buvo ne tik bendraujama, bet ir dovanojama medžiaga muziejėlio įkūrimui; dovanų iš svečių gavome ir mes.

Todėl istorinių šokių kolektyvas Revence (vadovė Daina Misiukevičienė) nuoširdžiai priėmė kvietimą  gegužės 11 d. dalyvauti ir savo šokiais papuošti atidarymo renginį. Pašokome 6 Renesanso laikotarpio šokius, klasterio vadovė Vida Mickuvienė atidarymo ceremonijoje Miedzno bažnyčioje pristatė Kvietiškio dvarą, Kolegiją, Prienų seniūnų grafų Butlerių reikšmę Marijampolės miesto įkūrimui. Nuvežėme ir įteikėme Kvietiškio dvaro nuotrauką drobėje Pranciškos Butlerienės rankraščių fone.

Malonų įspūdį paliko apsilankymas Livo pilyje, kuri garsėja ginklų arsenalu; ten kaip tik vyko iškilmė, praturtinta viduramžių riterių iš Varšuvos  kovomis.

Manau, kad šios šventės organizatoriams buvo svarbu ir reikšminga, kad iš Marijampolės į Atminimo kambario atidarymą atvyko du ekipažai; antrojo dalyviai iš kraštotyros muziejaus, Kultūros paveldo departamento, miesto archyvo – tai žmonės seniai besidomintys Butlerių gyvenimu ir daug nuveikę  jų istorijos tyrinėjimo srityje.

 

 

Vida  Mickuvienė, Marijampolės kolegijos lektorė

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE