,,Iš pirmų lūpų” – Giedrius Valinčius garsina Marijampolę studijuodamas ir sportuodamas JAV

Šį kartą, Marijampolės sporto centro rubrikos „Iš pirmų lūpų“ pašnekovas, Marijampolės sporto centro auklėtinis, lengvaatletis, bėgikas Giedrius Valinčius, kuris vos prieš keletą dienų sugrįžo vasaroti į Lietuvą, iš studijų Kalifornijoje, JAV.

Nuo 2019 m. rudens šis talentingas ir gabus sportininkas studijuoja sporto medicinos mokslus ir intensyviai sportuoja Kalifornijos Babtistų Universitete (CBU), kartu su kitais sportininkais iš Ispanijos, Prancūzijos, Lenkijos, Pietų Afrikos Respublikos, Latvijos, kt.

Giedrius yra kilęs iš Radiškių k. (Kalvarijos sav.), lankė Sangrūdos gimnaziją, kurioje buvo pastebėtas kūno kultūros mokytojų, kaip sportiškas ir perspektyvus jaunuolis. Nuo 2013 m. Giedrius pradėjo sportuoti lengvąją atletiką, tuometiniame Marijampolės savivaldybės sporto centre „Sūduva“ pas trenerį Vladą Komisaraitį. Treneris greitai pastebėjo G.Valinčiaus sportines savybes ir talentą greitai bėgti vidutinio nuotolio distancijas. Per keletą intensyvių treniruočių ir varžybų sezonų, G.Valinčius stipriai progresavo, pasiekė aukštus sportinius rezultatus 1500 m. bėgimo, 3000 m. bėgimo su kliūtimis distancijose ir įsitvirtino tarp bėgimo elito atstovų, kurie šiuo metu reprezentuoja Lietuvą. Visus sportinius titulus išvardinti būtų sudėtinga, nes jis yra nuolatinis įvairių bėgimo varžybų nugalėtojas: 2020 m. Lietuvos lengvosios atletikos čempionas, Lietuvos kroso čempionas, 2019 m. Švedijoje dalyvavo Europos U20 lengvosios atletikos čempionato finale, atstovauja Lietuvos lengvosios atletikos jaunimo rinktinę Europos čempionatuose, nuolatinis Marijampolės savivaldybės geriausių metų sportininkų TOP10 laimėtojas. Paskutinis ryškiausias Giedriaus Valinčiaus laimėjimas – 2020-2021m. JAV Vakarų konferencijos lengvosios atletikos kroso nugalėtojo titulas, kurį jis iškovojo atstovaudamas universitetą (CBU).

Pirmasis Giedriaus treneris V.Komisaraitis džiaugiasi ir didžiuojasi savo auklėtinio rezultatais ir sėkminga karjera. Grįžęs į Lietuvą sportininkas nesnaudžia, intensyviai treniruojasi ir su treneriu planuoja artimiausius startus varžybose Lietuvoje ir ne tik. Artimiausias užsibrėžtas sportininko tikslas – sėkmingas startas ,,Sūduvos taurės” varžybose ir Lietuvos Lengvosios atletikos čempionate 3000 m. kliūtinio bėgimo rungtyje, kurioje jis tikisi įvykdyti sportinį normatyvą ir patekti į Europos lengvosios atletikos  U23 čempionatą. Paklaustas apie sportavimo ir gyvenimo sąlygas JAV Giedrius išvardino eilę privalumų, tokių kaip palankus klimatas, puiki sporto bazė, sureguliuota mityba, didelis trenerių ir personalo dėmesys sportininkui ir t.t.. Nepaisant to, sportininkas nepamiršta savo pirmojo trenerio, tėviškės ir savo krašto, kuriame pradėjo sportininko karjerą. Į Marijampolę Giedrius visada sugrįžta noriai ir labai pasiilgęs „savų sienų“.

MSC inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE