Iš stalčiaus traukiama sena idėja: ministerija vertina galimybę viešinti neblaivių vairuotojų pavardes

Po skaudžių neblaivių vairuotojų sukeltų avarijų susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, kad svarstomos galimybės įdiegti nuomuojamuose automobiliuose alkospynas, viešinti pagautų neblaivių vairuotojų pavardes.

Anot jo, kol kas svarstomi galimi įpareigojimai alkospynas, kurios neleistų užvesti automobilio neblaiviems asmenims, įdiegti automobilių dalijimosi paslaugas teikiančioms įmonėms, tačiau svarstoma ir kitų priemonių.

„Buvo diskusijų, kad galbūt būtų galima net išgėrusių žmonių, pagautų už vairo, pavardes viešinti. Reikia įvertinti teisines pasekmes šio sprendimo, bet turime ieškoti naujų būdų, nes vien bausmės – net galima ir į kalėjimą pakliūti – panašu, žmones nelabai atbaido“, – žurnalistams pirmadienį sakė ministras.

Apie tokią idėją buvo svarstyta dar prieš pusantrų metų

Alfa.lt primena, jog dar 2016-ųjų metų rugpjūtį buvo iškelta mintis viešinti atvejus, kai eismo dalyviai nevykdo teisėtų policijos pareigūnų reikalavimų ar transporto priemonės vairuotojai nepaklūsta jų reikalavimui sustoti.

VALDŽIOS SIŪLYMAS VIEŠINTI VAIRUOTOJŲ GĖDOS LENTĄ: KĄ APIE TAI MANO PRAEIVIAI?

Tokie valdžios svarstymai visuomenėje tuomet buvo pasitikti dvejopai. Naujienų portalas Alfa.lt nusprendė pakalbinti praeivius gatvėje ir išsiaiškinti, ką piliečiai iš tikrųjų mano apie idėją nepavyzdingus vairuotojus viešinti žiniasklaidoje.

Vis dėlto nemaža dalis praeivių sutinko, kad idėja viešinti pažeidėjus yra teigiamas postūmis siekiant padidinti saugumą šalies keliuose. Kai kurie praeiviai netgi pritarė, kad viešinti žiniasklaidoje būtų galima ir etatinius greičio mėgėjus ar taurelės mėgėjus, kurie drįso neblaivūs sėsti prie automobilio vairo. Dalies pakalbintų praeivių teigimu, būtent viešumas yra dar efektyvesnė auklėjamoji priemonė nei piniginė nuobauda.

Tačiau kai kurie pakalbinti pašnekovai svarsto, kad viešinti derėtų tik tuos vairuotojus, kurie yra piktybiniai ir tuos pačius pažeidimus jau daro ne pirmą kartą, kadangi reikia suteikti galimybę vairuotojams pasitaisyti.

Girto vairuotojo sukelta tragedija atvėrė piktžaizdę 

Sekmadienio naktį neblaivus dalijimosi paslaugas teikiančios bendrovės „City Bee“ automobilio vairuotojas sostinėje sukėlė avariją, per ją žuvo taksi automobiliu vykusi moteris, apgadintas dar vienas automobilis.

Ministras pabrėžė, kad pakeitimai būtų taikomi ne vienai „City Bee“, bet ir kitoms panašias paslaugas teikiančioms įmonėms. Jis neabejoja, kad naujos priemonės nepabrangintų pačios paslaugos.

R. Masiulis antradienį kviečiasi „City Bee“ atstovus aptarti pasiūlymą dėl alkospynų.

„Diskutuosime, kaip galima būtų tuos alkoblokus įdiegti, ar tam reikia keisti įstatymus. Jeigu reikia keisti, siūlysime įstatymų keitimą. Nes alkoblokai yra techninė priemonė, kuri gali užkardyti fiziškai, kad žmogus tiesiog neužvestų automobilio“, – sakė jis.

Šaltinis https://www.alfa.lt/straipsnis/50284318/is-stalciaus-traukiama-sena-ideja-ministerija-vertina-galimybe-viesinti-neblaiviu-vairuotoju-pavardes 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas