Iš Vilkaviškio kilusios rašytojos novelių rinkinys varžosi dėl geriausios metų knygos titulo

Vasario 13 Draugystės bibliotekoje rašytoja Daina Opolskaitė pristatė savo antrąjį novelių rinkinį „Dienų piramidės“, kuris ne tik nominuotas geriausiųjų 2019 metų lietuviškų knygų suaugusiems penketuke ir varžosi dėl geriausios 2019 metų knygos titulo, bet ir yra apdovanotas prestižine Europos Sąjungos literatūros premija.

Daina Opolskaitė pristatė knygą „Dienų piramidės“
Daina Opolskaitė

Daina Opolskaitė gimė 1979 m. Vilkaviškyje, baigė lituanistikos studijas. „Dienų piramidės“ – antrasis autorės novelių rinkinys, kurio teko laukti net 18 metų. Jame sugulė laiko patikrinti ir literatūrologų įvertinti tekstai, skelbti įvairiuose literatūriniuose ir kultūriniuose leidiniuose. 2018 metais novelė „Grotos“ pelnė „lietuviškosios novelės Nobelį“ – rašytojo Antano Vaičiulaičio premiją, o novelė „Ateik per ledą“ tais pačiais metais buvo apdovanota Jurgio Kunčino literatūrine premija.

Ištikima klasikinei smulkiojo žanro poetikai autorė savo novelėse geba subtiliai niuansuoti kalbą, audžia tankią nepriekaištingo stiliaus drobę. Apnuogintas žmogiškosios būties realizmas kūriniuose itin stipriai veikia skaitytojo vaizduotę, o pasitaikantys mistikos ir fantastikos elementai palaiko regimojo pasaulio ir magiškojo realizmo – to, kas neįžiūrima, nepaaiškinama, nesuvokiama, – pusiausvyrą. Novelėse apmąstoma, kas laikui bėgant žmonių pasaulyje kinta, o kam lemta išlikti amžinai. Keliami žmogaus būties, meilės, asmenybės laisvės, Dievo ir likimo klausimai, kurių akivaizdoje šiuolaikinio žmogaus gyvenimas suvokiamas kaip didžiausias laimėjimas. Daugelyje novelių kartojamos svarbios detalės kuria svarias poteksčių reikšmes.

Draugystės bibliotekoje autorė dalinosi mintimis apie kūrybą, jos reikšmę, procesą, kūrybai įtaką darančius veiksnius, skaitymo malonumą bei bendravo su susirinkusiais skaitytojais. Susitikimą moderavo bei autorės kūrybą skaitė Draugystės padalinio vedėja Danutė Lukšienė. Dėkojame autorei už vizitą ir šilčiausius prisiminimus!

Marijampolės Draugystės bibliotekos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE