Išankstinis balsavimas Vilkaviškyje. Ką būtina žinoti?

Jau nuo spalio 5 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos patalpose (S. Nėries g. 1, Vilkaviškis) prasideda išankstinis balsavimas.

Lietuvos Respublikos vyriausioji rinkimų komisija, siekdama kuo labiau apsaugoti rinkėjus ir rinkimų komisijų narius, Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose padidino išankstinio balsavimo dienų savivaldybėse skaičių. Išankstinis balsavimas  vyks iki spalio 8 d., tai yra nuo pirmadienio iki ketvirtadienio. Taip pat pailgintas ir Apygardos rinkimų komisijų darbo laikas – balsuoti išankstinėmis dienomis rinkėjai galės nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Sudaryta galimybė rinkėjams susiplanuoti savo laiką, patogiai atvykti į pasirinktą vietą ir atlikti pilietinę pareigą. Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių 2020 m. spalio 11 d., Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų dieną, negalės atvykti ir balsuoti savo rinkimų apylinkėje, turės galimybę balsuoti iš anksto visose savivaldybėse.

Spalio 7, 8 dienomis balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: VšĮ Vilkaviškio ligoninėje, Didvyžių socialinės globos namuose, Gudkaimio globos namuose ir Marijampolės pataisos namų Kybartų sektoriuje.

Spalio 9 ir 10 dienomis apylinkių rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose papildomai suteikta teisė neįgaliuosius namuose slaugantiems asmenims ir rinkėjams, esantiems saviizoliacijoje dėl COVID-19. Kaip ir anksčiau, taip ir šių Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų metu, pasinaudoti įstatymo jiems suteikta teise balsuoti namuose galės rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų, dėl ligos nedarbingi žmonės ir neįgalieji.

Dėl saviizoliacijoje esančių asmenų balsavimo namuose tvarkos VRK sprendimą priėmė praėjusią savaitę. Numatyta, kad saviizoliacijoje esantys rinkėjai užpildytų specialią prašymo leisti balsuoti namuose formą ir užsitikrintų galimybę pasinaudoti balsavimo teise artėjančiuose Seimo rinkimuose.

Rinkėjo, esančio saviizoliacijoje, prašymo balsuoti namuose formą rinkėjai turėtų pateikti iki paskutinio trečiadienio einančio prieš rinkimų dieną, tai yra iki spalio 7 d. (imtinai). Tie rinkėjai, kurie balsuos ne toje rinkimų apylinkėje, į kurios sąrašą jie įrašyti, šią formą turėtų pateikti iki paskutinio antradienio, einančio prieš rinkimų dieną.

Užpildytą ir pasirašytą prašymo formą saviizoliacijoje esantys rinkėjai turėtų siųsti Vyriausiajai rinkimų komisijai el. paštu balsuok@vrk.lt.

Rinkimų dieną – spalio 11-ąją, rinkėjai savo pilietinę valią išreikšti kviečiami į savo rinkimų apylinkes, kurios darbą pradės 7 val. ryto ir balsavimą organizuos iki 20 val. vakaro.

Pasitikrinti ir pasidomėti, ar rinkėjas yra įtrauktas į balsuojančiųjų namuose sąrašus, taip pat pareikšti pageidavimą balsuoti savo gyvenamosiose patalpose galima paskambinus trumpuoju informacijos apie rinkimus teikimo telefonu 1855. Juo galima skambinti kasdien (įskaitant savaitgalius) nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro iš visų Lietuvoje veikiančių mobiliojo ryšio operatorių tinklų. Skambutis į šią informacijos teikimo liniją kainuos tiek, kiek skambinant į savo mobiliojo ryšio operatoriaus tinklą.

Trumpuoju numeriu 1855 galima skambinti iš visų Lietuvoje veikiančių operatorių tinklų. Skambučio kaina priklauso nuo skambinančiojo mobiliojo ryšio plano įkainių, kurie taikomi skambinant į savo tinklą.

Paskambinę telefonu 1855 galite sužinoti:

  • ar esate įrašytas į rinkėjų sąrašus;
  • kurioje rinkimų apylinkėje galite balsuoti;
  • ar rinkimų apylinkė yra pritaikyta rinkėjams su negalia;
  • apie galimybę balsuoti iš anksto, jeigu rinkimų dieną planuojate nebūti savo rinkimų apylinkėje;
  • kaip balsuoti, jeigu susirgote ir rinkimų dieną negalite nuvykti į savo rinkimų apylinkę;
  • kaip susisiekti su apygardos ar apylinkės rinkimų komisija.

Primintina, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti asmens dokumentą, dėvėti nosį ir burną dengiančią veido apsaugos priemonę bei turėti savo asmeninį rašiklį. Pamiršusiems atsinešti rašymo priemones, balsavimo vietoje bus suteikiamos daugkartinės rašymo priemonės, kurios rinkimų komisijų narių bus reguliariai dezinfekuojamos. Taip pat rinkimų komisijų nariai reguliuos eiles, kad būtų išlaikytas saugus 1 metro atstumas tarp rinkėjų.

Išankstinis balsavimas VilkaviškisVilkaviškio apygardos Nr. 68 rinkimų komisijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE