Išskirtinė tapybos darbų paroda atkeliauja į Kalvariją

Jānis Streičs, gimęs 1936 m., Anspoki kaime, Daugpilio valsčiuje. 1963 m. baigė Latvijos valstybinės konservatorijos režisūros studijas. Ilgo ir produktyvaus kūrybino kelio metu dalyvavo daugiau kaip 30 kino projektų: asistentu, antruoju režisieriumi, meno vadovu, pedagogu, režisieriumi-statytoju, scenaristu ir net artistu. Tikriausiai pati įsimintiniausia kino juosta „Teatras“, kuriame vaidino Autorių (1978, pagal W. S. Maughamą), ir kuriame vieną geriausių savo vaidmenų sukūrė Vija Artmane. Dar keletas kino filmų, kurie vyresniosios kartos žmonėms sužadins gerus prisiminimus: „Kapitono Enriko laikrodis“ (1967, su režisieriumi Ē. Lāciu), „Šáuk vietoj manęs!“ (1970, vaidino Arsenijų), „Mano draugas – nerimtas žmogus“ (1975), „Joninių nakties spalvos limuzinas“ (1981),  „Prisiminti ar užmiršti“ (1981), „Svetimos aistros“ (1983), „Žmogaus vaikas“ (1991), „Likimo girnos“ (1997) ir t.t. Taip pat yra Režisavęs keletą televizijos filmų: „Meistras“ (1976), „Nebaigta vakarienė“ (1979), „Ipolitas“ (2002).

Janis Streičs yra daugelio tarptautinių kino festivalių laureatas – gavęs apdovanojimų kino festivaliuose Maskvoje, Bostone, Čikagoje. Filmas „Žmogaus vaikas“ laimėjo pagrindinį prizą Sanremo kino festivalyje (1992 m.), Antrąjį prizą Tarptautiniame vaikų filmų festivalyje Čikagoje ir pagrindinį prizą Maskvos kino festivalio antrojoje premjeroje (1993 m.). 1998 m. Janis Streičs apdovanotas Trijų žvaigždžių ordinu, yra Latvijos mokslų akademijos garbės narys, anksčiau buvo Latvijos kinematografininkų sąjungos pirmininkas ir Rygos latvių draugijos pirmininkas. Ir tai tik maža jo įvertinimų eilė.

Dar viena Janio Streičs kūrybos niša – tapyba. Džiaugiuosi, kad jo darbų paroda atkeliauja į Kalvariją. Visus, kurie prisimena jo kūrybinį kelią, nori pamatyti Janio tapybos darbus ir gyvai pabendrauti, kviečiu atvykti rugpjūčio 23 dieną 13.30 val. į Kalvarijos Švč. M.Marijos Vardo parapijos Jaunimo namų Parodų ir kino salę, (Sodų g., 1, Kalvarija), kur vyks jo tapybos darbų parodos „Kam reikalingas kelias, jeigu jis neveda į šventovę“ atidarymas.

Kun. Algirdas Žukauskas

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE