Įstatų keitimas: privalomas, bet niekas neskuba

Prasidėjus 2015-iesiems ir pasikeitus nacionalinei valiutai, įsivedus eurą, visos bendrovės privalo pakeisti savo įstatus, įstatinio kapitalo sumą išreiškiant eurais.

Mūsuose gana įprasta, kad viskas daroma paskutinę dieną, tačiau kodėl verslininkai taip stengiasi nustumti kuo toliau tai, kas, vienaip ar kitaip, neišvengiama?

Prie euro įvedimo derintis reikia visiems. Valstybės duotas dvejų metų terminas yra tikrai daugiau nei pakankamas, mat įstatų keitimas yra pakankamai greitai sutvarkoma problema, kai tą daro savo darbą išmanantys specialistai. Tačiau norint, kad įstatų keitimas netaptų dar viena karčia patirtimi, teisines paslaugas teikiančios įmonės UAB „Justicija“ direktorius, Vaidas Šalaševičius, siūlo nelaukti, kol nuskambės paskutiniai laikrodžio dūžiai:

Įstatų keitimas nėra itin sudėtinga, ar labai ilgai trunkanti procedūra, tačiau kyla daug neaiškumų ir tai tikrai užimai laiko, jei tai daroma pirmą kartą. Mes įstatų keitimą atliekame nuo pat euro įvedimo sausio mėnesį. Siūlome savo paslaugas visoms įmonėms, kurioms tai aktualu.

Ar nuo metų pradžios sulaukėte daug prašymų dėl įstatų keitimo?UAB "Justicija" Vaidas Šalaševičius

Ne, metų pradžia buvo labai rami. Įstatų keitimus daugiausiai atlikome įmonėms, su kuriomis nuolat dirbame. Papildomai kreipėsi vos kelios įmonės. Pas mus jau taip įprasta – kol pats neįspėsi, kad reikia kažką daryti, tol niekas ir nepasijudins.

O kaip yra dabar, kai praėjo daugiau nei trečdalis viso duoto laiko? Galbūt įmonės nenori laukti paskutinės akimirkos ir stengiasi viską susitvarkyti greičiau?

Atrodo, kad daugelis įmonių vadovų net nežino apie tokį reikalavimą. Tikrai neslėpsime, teko pakeisti nemažai įmonių įstatų, bet daugeliui iš jų šią paslaugą pasiūlėme patys. Kas kelintai įmonei tenka aiškinti, kad įstatų keitimą sugalvojome ne mes ir šią paslaugą siūlome ne šiaip sau. Būna, jog tenka siūsti jiems įstatymą, kad galėtų patys pasiskaityti. Tada ir klausimų būna mažiau.

Ar tuo norite pasakyti, kad galbūt verslininkai nebuvo pakankamai gerai informuoti?

Nereikėtų kaltinti, kad kažkas kažko neinformavo. Tokia informacija visada yra viešai skelbiama ir tas, kam ji aktuali, visada ją randa. Bet tikrai nėra taip, kad visi UAB vadovai apie tai žinotų. Sakyčiau, gal tik kokie 2-3 iš 10-ies žino. Mūsų klientai, su kuriais turime pasirašę paslaugų teikimo sutartis, apie įstatų keitimo reikalingumą buvo įspėti vos tokiam reikalavimui atsiradus. Mes turime pareigą nuolat informuoti apie jiems aktualius įstatyminius pasikeitimus ir mokestines prievoles, tad kone visiems savo klientams įstatus jau pakeitėme.

Ką galėtumėte patarti tiems, kas dar nepasikeitė įstatų?

Pasikeisti juos (juokiasi-aut.past.). Tikrai nėra jokios prasmės laukti ar atidėlioti, nes nors iki termino pabaigos ir liko laiko, tačiau kaip taisyklė, prieš termino pabaigą suskumba visi. Iš praktikos žinome, kad termino pabaigoje norinčių būna daug, tad pačios paslaugos atlikimo terminai tikrai stipriai pailgės. Praleisti termino griežtai nerekomenduojame, nes už įstątymo nepaisymą vadovams numatyta atsakomybė.“

Daugiau informacijos įstatų keitimo klausimais galite gauti susisiekę su UAB „Justicija“ teisininkais tel. 8 5 272 7614, 8 343 51512, ar el.paštu justicija@justicija.eu

Romas Senkus

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE