Istorinę pergalę KMT pasiekęs E. Kučiauskas: „Parodėme, kad NKL klubai gali pasipriešinti LKL ekipoms“

Šakių „Vytis“ ruoštis sezonui pradėjo tik prieš tris savaites, sužaidė viso labo du kontrolinius mačus, tačiau jau pirmosiose oficialiose rungtynėse pateikė rimtą pareiškimą.

Karaliaus Mindaugo taurės pirmajame etape Eriko Kučiausko treniruojamas „Vytis“ namuose 81:66 nugalėjo Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ ir prieš antrąsias rungtynes įgijo 15 taškų pranašumą.

Tai buvo pirmasis atvejis KMT istorijoje, kai NKL klubas įveikė stipriausios Lietuvos lygos ekipą.

Tačiau antradienio vakarą tuo sėkmingas NKL komandų pasirodymas nesibaigė. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ lygiosiomis sužaidė su Utenos „Juventus“, o Kauno „Žalgirio“ dubleriai ilga laiką pirmavo, o galiausiai trimis taškais nusileido Prienų „CBet“.

„Tai, kad mes laimėjome – gerai, bet ir kitos komandos davė rimtą kovą oponentams iš LKL, – svetainei „nklyga.lt“ sakė E. Kučiauskas. – Smagu ir man, kaip treneriui, ir lygai turbūt yra smagu, kad NKL komandos ne tik sudalyvavo, bet metė rimtą iššūkį. Reikia tą iššūkį ir toliau atlaikyti.“

„Vytis“ pasiruošimą sezonui pradėjo rugsėjo 16 dieną. Draugiškose rungtynėse E. Kučiausko auklėtiniai 4 taškais nusileido „Sūduvai-Mantingai“ ir 55 taškais įveikė Vilniaus „Perlą“.

Sužaidę KMT pirmajame mače, Šakių krepšininkai dar dalyvaus draugiškame turnyre Jonavoje, o nuo kitos savaitės jau ruošis startui NKL. Pirmose rungtynėse spalio 15 dieną „Vytis“ svečiuose žais su Mažeikių „Ereliais“.

– Treneri, kaip pavyko KMT pirmose rungtynėse įveikti LKL žaidžiantį Kėdainių klubą? – svetainė „nklyga.lt“ paklausė E. Kučiausko.
– Laukėme, ruošėmės šioms rungtynėms. Čia buvo vienas iš atvejų, kai komanda patikėjo, jog galime žaisti su LKL klubu. Dauguma „Nevėžio-Optibet“ krepšininkų yra anksčiau žaidę NKL, o dabar pateko į aukščiausią lygį. Mūsų komandoje irgi keliems krepšininkams yra variantų pakilti aukščiau.

Rungtynėse jautėmės psichologiškai stipriau nei varžovai. Čia mums buvo pirmosios rungtynės, buvo daug noro, o jis kartais net kišo koją. Mačo pradžioje kai kurie perdegė galvas – greičio buvo, bet šalto proto pritrūko. Kitas aspektas – turėjome ilgesnį atsarginių žaidėjų suolelį, galėjome maždaug po lygiai paskirstyti laiką, išlaikėme tempą.

Varžovų komandoje Vaidas Kariniauskas 70-80 procentų daro žaidimą, viską nulemia jo patyrimas. Jis labai protingai įžaidžia kamuolį, bet kitas dalykas yra tai, kad jis per ilgai būdavo su kamuoliu. Mums galbūt tai padėjo. Mes visą atotrūkį padarėme likus 3 minutėms, norėjome iki tada nuvarginti V. Kariniauską. Bet ir taisytinų dalykų tikrai yra. Noro buvo daug, bet ir broko nemažai.

– Praleidote tik 66 taškus. Kaip suveikė gynyba?
– Reikia pripažinti, kad mes pasiruošimo cikle koregavome tik puolimą, o gynyba mūsų galvose liko iš praėjusių metų. Turime atiduoti pagarbą vaikinams, kad puikiai apsigynė. Nors, pavyzdžiui, Paulius Beliavičius pirmoje mačo pusėje per greitai priimdavo sprendimus, kurie būdavo neteisingi, bet jis lakstė paskui Panagiotį Kalaitzakį, kuris įmetė tik 6 taškus. Paulius gynyboje atidirbo 100 procentų, šaltakraujiškiau sužaidė. Su žaidybine praktika viskas atsistos į savo vietas. Esu patenkintas visų aikštėje buvusių krepšininkų gynyba.

– Ką manote apie turimą 15 taškų pranašumą prieš antrąjį mačą?
– Šiuolaikiniame krepšinyje tai nieko nereiškia. Jeigu kitas rungtynes žaisime negalvodami, kad turime 15 taškų atsargą, tai viskas bus gerai. O jeigu galvosime, kad mums gali nesisekti, tai būtų situacija, kai tuos 15 taškų išbarstytume labai greitai. Reikia pradėti rungtynes su mintimis, kad atsiliekame 1 tašku ir būtinai turime laimėti. Varžovai tai žino, jie pasiruoš ir bus kitokios rungtynės. Nebuvo ir šįkart lengva, bet žaidžiant Kėdainiuose bus galbūt dvigubai sunkiau.

– Jūs įveikėte Kėdainių klubą, Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ lygiosiomis sužaidė su Utenos „Juventus“, o „Žalgiris-2“ trimis taškais nusileido Prienų „CBet“. Nustebino tokie rezultatai?
– Sekiau pasiruošimo rezultatus, tad šiek tiek nustebino „Žalgirio-2“ labai stiprus pasipriešinimas, nes jie didžiąją dalį rungtynių pirmavo. Reikia pasidžiaugti „Sūduva-Mantinga“, jie davė rimtą kovą, nors, manau, kad jiems pirmajame etape iškrito sunkiausias varžovas. Jie išlaikė mūsų lygos vardą. Aš manau, kad šių lygų lyginti negalima, bet su savo noru parodėme, kad turime kelias komandas, kurios gali pasipriešinti LKL ekipoms. Tai, kad mes laimėjome – gerai, bet ir kitos komandos davė rimtą kovą oponentams iš LKL. Smagu. Ir man, kaip treneriui, ir lygai turbūt yra smagu, kad NKL komandos ne tik sudalyvavo, bet metė rimtą iššūkį. Reikia tą iššūkį ir toliau atlaikyti. Džiaugiuosi ir už kitas komandas.Šakių Vytis sudėtis

– Buvote paskelbę apie susitarimą su Deividu Kumeliu, tačiau galiausiai jis išvyko į Olandiją. Kaip pavyko po to prisivilioti Lauryną Samėną?
– Atsivėrė spraga įžaidėjo pozicijoje, bet tuomet pasitaikė L. Samėnas. Aš Lauryną jau žinojau, jį treniravau ir „Sakaluose“. Priėmėme sprendimą, kad jį kalbintume, o klubas surado tam finansų.

– Praėjusį sezoną broliai Lavrinovičiai prie komandos prisijungė įsibėgėjus sezonui. Jie vasarą žaidė ne viename turnyre, o kaip dabar jiems sekasi ruoštis sezonui?

– Jie sportuoja, prisižiūri, viskas tvarkoje. Aš sakau, kad jie yra didieji profesionalai ir iš jų reikia imti pavyzdį, kaip išlaikyti formą net ir tokių metų. Galbūt kažkam atrodo juokingai, bet jie tikrai žiūri profesionaliai. Jeigu jie su mumis negali sudalyvauti fizinio rengimo treniruotėje, tai visada padirbėja namuose arba sporto salėje. Matote, jie žaidžia negailėdami jėgų.

– Kokie yra komandos tikslai naujajame sezone?
– Mūsų tikslai nesikeičia. Jeigu nebus jokių stabdymų ar priverstinių pertraukų, tai mūsų pirmasis tikslas yra kovoti dėl 1-2 vietos reguliariajame sezone, antrasis tikslas – patekti į finalo ketvertą, trečiasis – žaisti finale. Čia mano, kaip trenerio, iškelti tikslai sau pačiam. Bus nelengva, bet turime priimti visus iššūkius ir kovoti dėl užsibrėžtų tikslus, kuriuos kitą savaitę komandoje patys išsikelsime.

NKL informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE