Įvyko savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimas

Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre vyko tradicinis rudeninis savivaldybės švietimo įstaigų vadovų pasitarimas, kuriame buvo aptarti pasirengimo naujiems mokslo metams ir ugdymo proceso organizavimo, koronaviruso plitimo prevencijos priemonių įgyvendinimo bei kiti svarbūs klausimai sprendžiant problemas pasitinkant 2021–2022 mokslo metus.

Pasitarime dalyvavo  Marijampolės meras Povilas Isoda, mero patarėja Agnė Pavelčikienė, savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys , nariai Valdas Pileckas ir Vaida Pituškienė, savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros  ir sporto skyriaus specialistai, Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė ir švietimo įstaigų vadovai.

„Savivaldybės ir visų ugdymo įstaigų bendromis pastangomis siekiame, kad kiekvienas  savivaldybės vaikas gautų kokybišką ugdymą. Noriu padėkoti už puikius rezultatus ir kartu darniai įveiktus iššūkius praeitais mokslo metais ir kartu pasveikinti bei pasidžiaugti, kad prasideda nauji mokslo metai, kuriuos, tikiuosi, pagal galimybes visi kartu susitelkę galėsime organizuoti ugdymo įstaigose. Sugrįžimo į klases laukia ir mokytojai, ir vaikai, ir ypatingai tėveliai. Prieš rugsėjį suintensyvėja pasirengimas, atsiranda daug klausimų, kuriuos kartu turime išspęsti, nes nuo mūsų bendrų pastangų, bendravimo ir susiklausymo priklauso sklandus švietimo įstaigų darbas. Mokymo ir ugdymo proceso organizavimas neatsiejamas nuo visos šalies socialinės ir epidemiologinės situacijos, įstaigos susijusios su daug aplinkybių, kurias turime įveikti, todėl linkiu savitarpio supratimo ir sėkmingų ateinančių mokslo metų”, – kalbėjo savivaldybės meras P. Isoda.

Pasitarimo metu meras apžvelgė konkrečias veiklas, susijusias su ugdymo įstaigų bazių pasirengimu tinkamai organizuoti mokymo procesą, sklandžiu mokinių priėmimu, sėkmingai funkcionuojančiu mokinio pažymėjimo įdiegimu, atkreipė vadovų dėmesį į mokinių pavėžėjimo bei ekstremaliosios su pandemija susijusios situacijos suvaldymu, apsirūpinimo apsaugos priemonėmis įstaigose, pedagogų mokyklose ir kandidatų dalyvauti įstaigų vadovų konkursuose trūkumo bei kitus švietimo sričiai savivaldybėje aktualius klausimus.

Susirinkusius su naujais mokslo metais sveikinęs Švietimo, kultūros ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys atkreipė dėmesį į ugdymo įstaigų bazių sutvarkymą ir būtinybę tvarkyti sporto infrastruktūrą, mokyklų pritaikymą neįgaliųjų poreikiams, tinkamos vaikų mitybos organizavimo būtinybę bei pasirengimą mokymo procesui nuotoliniu būdu diegiant naujoves ir užtikrinant kokybiškas ugdymo paslaugas.

Mero patarėja A. Pavelčikienė trumpai pristatė naujai priimtą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą, kuriame nustatytos būtinos sąlygos organizuojant švietimo įstaigų darbą naujais mokslo metais.

Atkreipė dėmesį į būtinybę laikytis visų koronaviruso plitimo prevencijos priemonių ir pakvietė glaudžiai bendradarbiauti organizuojant sklandų vaikų sugrįžimą į klases bei kartu su mokyklos bendruomenėmis ieškoti lanksčių sprendimų dėl ugdymo proceso organizavimo konkrečioje mokykloje, atsižvelgiant į rekomendacijas.

Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė L. Laukaitienė,  paragino atsakingai vertinti epidemiologinės situacijos pokyčius savivaldybėje, kartu su biuro sveikatos priežiūros specialistais mokyklose užtikrinti saugumo sąlygų įgyvendinimą ir rekomenduojamus testavimo reikalavimus švietimo įstaigose.

Pasitarimo pabaigoje motyvuojantį pranešimą „Kaita pamokoje diegiant kompetencijomis grįstą atnaujintą ugdymo turinį” nuotoliniu būdu pristatė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos edukologijos instituto profesorė Aušra Kazlauskienė.

Tradiciškai prieš nuskambant rugsėjo pirmosios skambučiui į pasitarimą susirinkusią savivaldybės švietimo įstaigų vadovų bendruomenę pasveikino Marijampolės meno mokyklos mokiniai.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE