Jau kitąmet abiturientai valstybinius brandos egzaminus laikys kondicionuojamose patalpose

Tikrai ne kartą esame girdėję, kad valstybinių brandos egzaminų laikymo vietose abiturientai dažnai egzaminus laiko kamuojami karščio. Ši problema kiekvienais metais tampa vis aktualesnė, nes šiltėjant klimatui karštų dienų pasitaiko vis dažniau. Todėl pasinaudojant Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskirstytomis lėšomis pradedami kondicionavimo sistemų įrengimų darbai Marijampolės valstybių brandos egzaminų centruose.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, būtinybė įrengti kondicionavimo sistemas kilo dėl nuolat šiltėjančių vasaros orų: „Brandos egzaminų sesija paprastai sutampa su karščiausiomis vasaros dienomis, todėl abiturientams tai kelia papildomų nepatogumų. Kondicionavimo sistemos pamažu tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl džiaugiamės, kad jos atsiras ir mūsų savivaldybės mokyklose. Bendra įrangos ir montavimo darbų vertė – beveik 55 tūkst. Eur ,už kuriuos kondicionavimo ir vėdinimo sistemos bus įrengtos Rygiškių Jono gimnazijos sporto salėje, dviejuose informacinių technologijų kabinetuose ir aktų salėje, Sūduvos gimnazijos sporto salėje ir trijuose informacinių technologijų kabinetuose bei Ryto pagrindinės mokyklos sporto salėje.  Skirtingai nuo kai kurių  kitų Lietuvos savivaldybių, viešąjį pirkimą organizavome mes, Savivaldybės administracija, o ne kiekviena mokykla atskirai, todėl tai leido kondicionierius nupirkti ypač konkurencinga kaina. Jau pasirašyta pirkimo sutartis numato, kad visi darbai bus atlikti per keletą mėnesių, todėl jau artimiausių brandos egzaminų užduotis abiturientai spręs patogesnėje aplinkoje“.

Šią vasarą Marijampolės savivaldybės ugdymo įstaigose taip pat buvo atlikti svarbūs remonto darbai. „Šaltinio“ progimnazijoje atliktas valgyklos remontas ir įsigyta moderni maisto ruošimo įranga, Sasnavos pagrindinėje mokykloje suremontuota aktų salė, o „Ryto“ pagrindinėje mokykloje – pradinių klasių kabinetai.  Daug įvairių remonto darbų atlikta vaikų lopšeliuose-darželiuose „Nykštukas“, „Šypsenėlė“, „Rūta“, „Šaltinėlis“, „Vaivorykštė“ ir kitose ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE