Kovo 10-ąją Jungėnų kultūros namuose įvyko graži ir prasminga šventė – Kalvarijos sav. Jungėnų pagrindinės mokyklos 50-mečio minėjimas, subūrusi mokyklos bendruomenę, buvusius mokytojus, mokinius, tėvelius ir svečius kartu prisiminti mokyklos istoriją, pasidžiaugti nuveiktais darbais.
Gausiai susirinkusi bendruomenė paminėjo ir artėjančią svarbią Lietuvai – Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo – dieną.
Jungėnų pagrindinė mokykla savo veiklą pradėjo prieš penkis dešimtmečius. Pirmasis mokyklos direktorius buvo Vytautas Dzidulevičius, kurio vadovavimo laikotarpiu pradėti svarbūs mokyklos tradicijų, ugdymo kokybės ir bendruomeniškumo darbai. Per pusę amžiaus mokykla išaugino ne vieną kartą aktyvių, kūrybingų ir savo kraštą mylinčių žmonių.
Šventėje dalyvavo gausus būrys garbių svečių. Mokyklos bendruomenę sveikino Kalvarijos savivaldybės meras Nerijus Šidlauskas, vicemerė Vaida Skuolienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Erika Stankevičienė. Jie pasidžiaugė mokyklos istorija, jos svarba vietos bendruomenei ir palinkėjo sėkmės ateities kartoms.
Šiltus sveikinimo žodžius taip pat tarė mokyklos direktorė Ramunė Staniševskė, buvusi direktorė Dalė Skrupskienė, mokytoja Daiva Kazlauskienė, tėvų atstovė Marija Adamavičienė, Jungėnų bendruomenės atstovės Kristina Giraitytė ir Vaida Gaivenienė. Kalbėtojai akcentavo mokyklos reikšmę ugdant jaunąją kartą, puoselėjant bendruomeniškumą bei stiprinant meilę savo kraštui ir Lietuvai.
Renginyje dalyvavo mokiniai, mokytojai, tėvai ir bendruomenės nariai. Šventinę nuotaiką kūrė mokinių parengta meninė programa – skambėjo dainos, eilės, buvo prisiminta mokyklos istorija ir jos nueitas kelias.
Ypatinga šventės akimirka tapo buvusio Jungėnų mokyklos mokinio, žymaus operos solisto – tenoro Egidijaus Bavikino pasirodymas. Jo atliktos jautrios dainos, skirtos Lietuvai ir bendruomenei, sujaudino susirinkusiuosius, priminė, kokie talentingi žmonės išauga mažose, bet stiprias tradicijas turinčiose mokyklose.
Jungėnų pagrindinės mokyklos 50-metis tapo ne tik gražiu istorijos paminėjimu, bet ir įrodymu, kad mokykla išlieka svarbiu Jungėnų bendruomenės centru. Šventė dar kartą parodė, kad mokykla – tai ne tik pastatas, bet ir žmonės, jų bendrystė, tradicijos bei meilė savo kraštui ir Lietuvai.

