Ką daryti, kad SEO paslaugos būtų efektyvios

Paprastai norint išsikelti savo svetainės pozicijas Google ar kurios kitos paieškos sistemos natūraliuose rezultatuose yra susidomima SEO procesu. Jis padeda pakelti tinklapio autoritetą Google akyse ir dėl to kyla svetainės pozicijos. Dažniausiai norint aplenkti konkurentus Google paieškoje yra samdoma SEO, internetinės reklamos agentūra ar privatus specialistas, bet optimizacijos darbus gali atlikti ir pats svetainės savininkas. Jei pats savininkas neturi laiko užsiimti optimizavimu, rekomenduojama turėti bent bazinio lygio SEO žinias, kad galima būtų įvertinti SEO specialistų darbo kokybę.

Šiame straipsnyje duosime patarimų, kokius efektyvius veiksmus reiktų atlikti, norint išsikelti savo raktažodžų pozicijas.

Svetainės techninis SEO

Pagrindiniai techninės optimizacijos dalykai yra šie. Meta pavadinimų ir meta aprašymų sukūrimas ir paskelbimas. Šiuos laukelius galima užpildyti į savo WordPress svetainę atsisiuntus Yoast, SEO all in one ar kitus panašius įskiepius. Antraščių sudėliojimas – pagrindinė kiekvieno vidinio puslapio antraštė yra H1. Į pagrindinę antraštę siūloma dėti pagrindinį raktinį žodį. Tekstai – prekių, paslaugų aprašymai turėtų būti 100 – 500 žodžių ilgio. Juose turėtų bent kelis kartus paminėti pagrindiniai žodžiai. Nuotraukos – nuotraukas suspauskite (sumažinkite jų svorį megabaitais), įdėkite aprašymus su raktinėm frazėm. Kuo labiau sumažinkite svetainės užsikrovimo greitį, ypač mobiliosios versijos, nes ją telefonai krauna šiek tiek ilgiau nei kompiuteriai.

Svetainės išorinis SEO

Svetainės pozicijos Google paieškoje labai priklauso nuo išorinių nuorodų. Svetaines, kurios turi daug stiprių atgalinių nuorodų, paieškos variklis reitinguoja aukščiau nei tas, kurios turi mažiau ir ne iš tokių autoritetingų puslapių. Darydami SEO paslaugas turite užsakinėti straipsnius, kurie kalbėtų apie raktinį žodį, kurį norite iškelti paieškoje. Tekstas turi būti nekopijuotas, o sukurtas naujai. Renkantis svetaines, kuriose bus talpinami tie SEO straipsniai, reikia atkreipti dėmesį į šiuos kriterijus : domeno autoritetas, puslapio autoritetas, puslapio lankomumas, tematinis sutapimas (ta pati tematika), esamas nuorodų skaičius tinklapyje, šlamšto rodiklis (spam rate), tinklapio pozicijos Google natūralioje paieškoje.

Tinklaraščio rašymas

Jei turite galimybę, būtinai susikurkite ir rašykite straipsnių blogą (tinklaraštį) savo svetainėje. Straipsnius rašykite atitinkančius jūsų veiklos sritį – tokius, kurie atsakytų į potencialių klientų klausimus, išspręstų jų problemas. Patikrinkite savo verslo nišos raktinius žodžius Google keyword planner programoje – ten matysite kiekvieno raktažodžio paieškų skaičių Google. Atsirinkite ieškomiausius, jums tinkančius raktinius žodžius ir blogo straipsnius kurkite pagal tas raktines frazes. Įdomiais blogo įrašais žmonės yra linkę dalintis – tokiu būdu gausite papildomą sklaidą internete iš jūsų lankytojų.

Socialinių tinklų paskyros

Blogo straipsniais ir kitais įrašais dalinkitės Facebook, Instagram, Linkedin ir kituose socialiniuose tinkluose. Tokiu būdu apie jūsų naujienas sužinos daugiau žmonių. Nepamirškite įdėti nuorodų į savo svetainę. Taip gausite papildomą lankytojų srautą ir turėsite SEO naudos.

Atgalinės nuorodos partnerių svetainėse

Dauguma internetinių verslų turi savo klientus, užsakovus, tiekėjus, atstovus, distributorius, ir kitus partnerius. Jei šie turi savo svetaines, paprašykite, kad jie pasitalpintų nuorodas į jūsų tinklapį, tarkime partnerių ar draugų skiltyje. Tai duos papildomo lankytojų srauto ir bus kaip papildomas reklamos kanalas. Žinoma, prieš talpinimą patikrinkite tokias svetaines – ar pakankamas jų svetainės domeno, puslapio reitingas, ar jų svetainės neturi aukšo šlamšto indekso, ar neturi kenkėjiškų nuorodų. Labai stiprioms svetainėms mainais galite pasiūlyti apsikeisti atgalinėmis nuorodomis ir pasitalpinti jų nuorodas į savo puslapį.

Norint atlikti SEO paslaugas patiems labai rekomenduojame bent jau pasikonsultuoti su stipriais savo srities specialistais, kad jus nukreiptų tinkama linkme. Labai išsamų paaiškinimą kaip vyksta optimizavimo paieškos sistemoms paslaugos rasite čia.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE