Ką reikia įvertinti parduodant mišką?

Miško pardavimas – svarbus sprendimas bet kuriam miško savininkui. Daugiausiai klausimų tikriausiai kelia finansiniai aspektai. Taigi, į ką reikėtų atsižvelgti prieš parduodant turimą mišką?

  1. Miško branda yra pagrindinis kainos nustatymo faktorius. Subrendę miškai yra brangesni, todėl turėkite tai omenyje, jei jūsų miškas dar jaunas. Nusprendę neparduoti miško ir palikę jį savo vaikams ar anūkams, galite tikėtis, kad didžiausius miško privalumus gaus būtent jūsų atžalos.
  2. Už kokią kainą supirkėjas nusipirks mišką taip pat priklauso nuo medynų rūšinės sudėties, t. y. aukščio, skersmens, skalsumo, boniteto (miško medyno našumo, augimo sąlygų gerumo rodiklio).
  3. Parduodami mišką įvertinkite savo finansus. Visgi miško išlaikymas, priežiūra ir medžių atsodinimas su dirvos paruošimu yra išties brangios investicijos.
  4. Besikeičiantys aplinkosauginiai reikalavimai ir įstatymai, miško ūkio veiklos apribojimai, galimi turto mokesčiai ateityje – tai nuo jūsų nepriklausantys procesai, kurie gali ilgainiui smarkiai pakenkti finansiškai.
  5. Jeigu jūsų miške yra vykdomi neteisėti kirtimai – už juos atsakyti teks jums. Pardavus mišką, ši rizika išnyks.

Tiems, kas parduoda mišką, UAB „Vizon“ specialistai teikia nemokamą konsultaciją ir įvertina mišką per 48 valandas. Neparduokite miško nepasitarę.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE