Žiemos laikotarpiu dėl šalčio ir drėgmės atliekų konteineriai dažnai užšąla, todėl atliekų išvežimas gali tapti sudėtingesnis. Kad šių problemų pavyktų išvengti, svarbu laikytis kelių paprastų taisyklių.
Primenama, kad konteinerio dangtis visada turi būti sandariai uždarytas ir, jei įmanoma, apsaugotas nuo sniego bei lietaus patekimo į vidų. Drėgmė, patekusi į konteinerį, greitai užšąla ir lemia atliekų prišalimą prie dugno ar dangčio.
Atliekas rekomenduojama išmesti tik sandariai supakuotas į maišelius, o pakuotėse ir taroje nepalikti skysčių. Tai sumažina ledo susidarymo riziką konteinerio viduje.
Jeigu turite galimybę, laikykite konteinerį šiltesnėje pagalbinėje patalpoje ir išstumkite jį į atliekų surinkimo vietą tik išvežimo dieną. Taip pat svarbu nepilti į konteinerį pelenų – net ir atvėsę jie skleidžia šilumą, nuo kurios susidaro kondensatas, vėliau užšąlantis.
Jei vis dėlto atliekų konteineryje jau prišalo, jų nereiktų bandyti atskirti jėga. Geriausia konteinerį perkelti į šiltesnę vietą ir leisti jam natūraliai atitirpti – taip išvengsite konteinerio sugadinimo.

