„Kad sporto veteranai nesijaustų esą užmiršti…“

Marijampolės kultūros centre, birželio 9 dieną vykusio savivaldybės sporto veteranų susirinkimo metu, taip pat dalyvaujant Marijampolės savivaldybės vadovams, atėjusiems pagerbti ir pasveikinti žmones daug metų dirbusius, sportavusius ir garbingai nešusius Marijampolės sporto vėliavą įvairaus rango sportinėse batalijose, nutarta įsteigti Marijampolės sporto veteranų asociaciją. Jos prezidentu vienbalsiai išrinktas UAB „VIDARA“ vadovas Darius Kemeraitis. Ta proga „Sūduvos gidas“ pakalbino naujos sporto veteranų organizacijos vieną iš įkūrimo sumanytojų ir dabar jau pirmąjį jos prezidentą Darių Kemeraitį.

 

Kodėl kilo mintis įkurti tokią organizaciją ir kokia buvo jos kūrimo pradžių pradžia?

D. Kemeraitis
D. Kemeraitis

Maždaug prieš metus man bei žinomam Marijampolės sporto visuomenėje žmogui, Alvydui Kirkliauskui, kilo idėja suburti Marijampolės savivaldybės sporto veteranus į organizaciją. Priežastis labai banali, mat taip jau nutinka – kol žmogus sportuoja, džiugina savo rezultatais visuomenę, garsina miestą bei šalį, tada jį visi gerbia, myli, draugauja, liaupsina, jis būna dėmesio centre ir „maudosi“ šlovės spinduliuose, bet kai jo sportinė karjera baigiasi, o ji baigiasi gan anksti, tarkim plaukikai veteranais tampa sulaukę tik 25-erių, lengvaatlečiai, krepšininkai, futbolininkai ir pan., 35 metų amžiaus, tuomet tas pats žmogus tarsi pamirštamas…

Taip civilizuotoje visuomenėje neturėtų būti, todėl turėtume po truputį keistis į geresniąją pusę. Taigi ilgokai, dėl karantino metus, trukęs paruošiamasis darbas, įdėtos pastangos nenuėjo veltui bei davė vaisių. Šių metų kovo 26 dieną veteranų atstovai – Vytautas Papečkys, Kęstutis Karpavičius ir aš, Registrų centre, užregistravome asociaciją, taip pat sutvarkėme kitus, juridinio asmens teisinį statusą turinčiam vienetui būtinus dokumentus, asociacija jau turi savo vėliavą. Beje, iniciatyvinė Marijampolės sporto veteranų asociacijos steigimo grupė, kurioje buvau aš, Gintautas Žibūda, Loreta Rutkauskienė, Gintautas Janušauskas, Alvydas Kirkliauskas, Rimantas Kosčiuškevičius, Vytautas Papečkys, Kęstutis Karpavičius patikėjo man prezidento pareigas, iš kurių, kaip matėte, atsistatydinau šio susirinkimo pradžioje.

Noriu pasidžiaugti, kad mūsų idėją palaikė sporto bendruomenė, atvyko į steigiamąjį susirinkimą ir nusprendė, kad tokios organizacijos Marijampolei tikrai reikia. Esantiems salėje balsuojant už kiekvieną pasiūlytą personaliją atskirai buvo išrinkta asociacijos vadovybė. Į prezidiumą išrinkti Gintautas Žibūda, Loreta Rutkauskienė, Gintautas Janušauskas, Gintautas Statkevičius, Alvydas Kirkliauskas, Rimantas Kosčiuškevičius, Vytautas Papečkys ir Romas Kukis. Man vėl patikėtos asociacijos prezidento pareigos, o viceprezidentu tapo Gintautas Žibūda.

Marijampolės sporto veteranų asociacijaKiek vėliau susirinkę aptarsime veiklos detales ir tikimės, jog kiekvienas asociacijos prezidiumo narys kuruos tam tikros sporto šakos veteranų bendruomenę, rūpinsis klausimais susijusiais su veteranų gyvenimo kasdienybe, taip pat asmeninių švenčių, jubiliejų, susitikimų su visuomene ir jaunuomene bei panašios veiklos organizavimu. Galiu jau dabar pasakyti, kad vienas pirmųjų asociacijos darbų bus skirtas foto parodos surengimui apie Marijampolės sporto pradžią, kurio šimtmetį šiais metais minime. Mūsų narys Gintautas Žibūda ta tema turi sukaupęs nemažai įdomios medžiagos.

Kiek narių šiandien turi jūsų įkurta Marijampolės sporto veteranų asociacija?

Šiuo metu asociacija turi 46 narius, kurių amžiaus amplitudė labai plati. Ji siekia nuo 50 iki 70 ir daugiau metų. Tačiau priminsiu, kad mūsų asociacijos durys atviros visiems norintiems prisijungti prie mūsų judėjimo sporto veteranams ir sutinkantiems sumokėti, sakyčiau simbolinį, 5 eurų metinį mokestį. Mes gerai suprantame tai, jog apie sporto problemas niekas kitas negali žinoti tiek daug, kiek apie jas žino veteranai, tad jų patirtį reikia branginti, skleisti, mokytis iš jos.

Asociacijos steigiamojo susirinkimo dalyviai buvę salėje iškėlė Sūduvos stadiono vardo sugrąžinimo klausimą, tad ką jūs apie tai galėtumėt pasakyti?

Mes, Marijampolės sporto asociacijos vardu, kreipėmės į Marijampolės sporto centro vadovus, kad kuo skubiau būtų atkurtas senasis stadiono pavadinimas, kurį daug metų žinojo ir vartojo kasdieninėje leksikoje ne viena marijampoliečių karta, ir kurį pastaruoju metu bandoma tarsi kažkur pradanginti… Griovimas bei naikinimas visko kas buvo sukurta anksčiau, ne visuomet yra geras reiškinys, deja.

Norėčiau jūsų, Dariau, paklausti štai ko: Prieš sporto veteranų asociacijos steigiamąjį susirinkimą, man iš sporto ir ne sporto bendruomenės atstovų teko girdėti, kad asociacijos steigimas turi politinį atspalvį ir yra orientuotas į artėjančius savivaldos rinkimus. Ką galėtumėt šia tema pasakyti?

Marijampolės sporto veteranų asociacijaNa, jei žmogus, ar žmonės taip mano, lai jie taip ir mano… Laikas parodys kas bei kaip. Aš tikiu, kad mes gyvuosime ir po penkių, ir po dešimties ar daugiau metų, nes tai ne vienos dienos projektas ir ne politinis šou.

Man, taip pat kyla logiškas klausimas į kurį norėčiau išgirsti atsakymą: Kodėl nieko panašaus nesugalvojo ir neįsteigė kitų politinių partijų atstovai, juk niekas netrukdė, netrukdo ir netrukdys padaryti tai?

Manyčiau, jog tai parodo tų politinių jėgų požiūrį į sporto bendruomenę mūsų savivaldybėje… Beje, tarp asociacijos narių turime žmonių atstovaujančių įvairioms partijoms ir mes džiaugiamės tuo. Į savo gretas priimsime visus veteranus, pareiškusius norą stoti ir nepriklausomai nuo jų politinės orientacijos. Mums svarbiausi yra sporto veteranų bendruomenės reikalai, bet ne politika. Taškas.

Veiklos sėkmė, žinia, tampriai susijusi su materialiniais ištekliais, tad mes, taip pat tikimės surasti rėmėjų neabejingų šiai socialinei žmonių grupei. Viena rėmėjų jau yra, tai mano atstovaujama UAB „VIDARA“, tikimės, kad bus ir daugiau mums prijaučiančių. Mes kviesime jaunimą į susitikimus, į juos veteranai atsineš savo sportinius trofėjus, papasakos kaip jie kažkada siekė pergalių būdami jauni. Planuojame įkurti sporto trofėjų muziejų Marijampolėje, į kurį įvairiausius eksponatus, susijusius su šio krašto sportiniu gyvenimu galės atnešti ne vien veteranai, bet ir gyventojai.

Laikas bėga tarsi vanduo ir žmonės kasmet išeina į amžinybę, tad būtina daryti viską, kad išsaugoti atminimą apie mūsų sportinius talentus, kūrusius sporto paveikslą Suvalkijos žemėje. Mes, taip pat svajojame turėti savo asociacijos buveinę, kurioje visuomet surastų bendraminčių sporto veteranai.

Ačiū jums už pokalbį ir sėkmingos veiklos.

 

Kalbino Vytautas Karsokas

Vytauto Karsoko nuotraukos

Sūduvos gidas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE