Kada internetas tampa pavojingu

Svarbu žinoti: kada internetas tampa pavojingu bei kaip atpažinti nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą
Spalio 5 d. Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) iniciatyva organizuotas seminaras tema „Kada internetas tampa pavojingu? Atpažinkime nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą“.
Seminare kalbėta apie tai, kaip informuoti specialistus, bendruomenę, tėvus, globėjus apie vaikams gręsiančius pavojus internete, socialiniuose tinkluose, nes tokio pobūdžio išnaudojimo nemažėja, todėl reikia vienytis, šviestis, kurti apsaugos procedūras, numatyti priemones ir prisiimti atsakomybę.
Seminaro lektorius, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Sunkaus ir organizuoto nusikalstamumo tyrimo 5-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkas Sergėjus Chaniutko kalbėjo apie piktnaudžiavimą technologijomis, pažinčių svetaines, skelbimų portalus, aptarti realūs darbo pasiūlymų pavyzdžiai, vaikų seksualinis išnaudojimas, prekyba žmonėmis, kalbėta apie keliaujančius vaikų seksualinius išnaudotojus, patyčias internete ir galimas prevencines priemones
Lektorė Kristina Mišinienė, Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimo centro vadovė, pristatė neseniai pasibaigusią didelę vaikų išnaudojimo bylą, kuri taip ir liko „nematoma”, neaptarta, su neišmoktomis pamokomis.
Seminaro pabaigoje vyko diskusijos, aptarti atskiri atvejai, atsakyta į klausimus
Daugiau informacijos: http://anti-trafficking.lt; anonimiškai pranešti apie pastebėtą žalingą turinį internete www.svarusinternetas.lt

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas