Marijampolės savivaldybė antrus metus iš eilės tęsia pasiteisinusią iniciatyvą kartu su vietos ūkininkais gerinti žvyrkelių būklę kaimiškosiose vietovėse. Praėjusiais metais pradėtas bendradarbiavimo modelis – tęsiama programa, skirta stiprinti savivaldos ir ūkininkų partnerystę bei užtikrinti efektyvesnę žvyrkelių priežiūrą.
Kaip ir pernai, šiemet planuojami darbai penkiose seniūnijose – Mokolų, Igliaukos, Liudvinavo, Sasnavos ir Patašinės. Šiais metais penkiose seniūnijose skiriamas papildomas dėmesys žvyrkelių priežiūrai – didinami žvyro kiekiai, orientuojantis į prasčiausios būklės kelių ruožus. Kaip ir pernai, prie kelių lyginimo darbų aktyviai prisideda vietos ūkininkai, talkinantys savo technika, patirtimi ir puikiu vietos kelių išmanymu.
Keliai tvarkymui atrenkami bendru sutarimu – seniūnai tariasi su vietos ūkininkais, įsiklauso į bendruomenės pastabas ir vertina realų poreikį. Toks bendradarbiavimo principas leidžia tiksliau identifikuoti problemines vietas ir operatyviau spręsti kelių priežiūros klausimus, išplečiant savivaldybės turimus resursus.
Įvertinti, kaip ši iniciatyva pradedama įgyvendinti šiais metais, nuvyko Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Savivaldybės tarybos Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų komiteto nariai Albinas Mitrulevičius ir Eugenijus Alesius bei Savivaldybės administracijos direktorius Nerijus Mašalaitis. Pasak jo, tęstinė iniciatyva rodo, kad savivaldos ir vietos ūkininkų partnerystė kuria apčiuopiamą naudą:
„Galime pasidžiaugti, kad ūkininkai mielai prisideda, jų įsitraukimas yra itin svarbus, nes jie geriausiai išmano vietos kelių būklę, žino problemiškiausius ruožus ir, turėdami reikiamą techniką bei patirtį, gali reikšmingai prisidėti prie darbų. Šis bendradarbiavimo modelis leidžia racionaliau naudoti turimus išteklius ir, mažesnėmis sąnaudomis, atlikti gerokai daugiau kelių priežiūros darbų.“

