Kaip išsirinkti tinkamą ir gerą automobilio akumuliatoriaus įkroviklį?

Geras akumuliatorius – gerai ir tvarkingai veikiančio, užsivedančio automobilio paslaptis. Tačiau, net ir pats geriausias akumuliatorius, kažkada, ima sekti ir nebeveikia taip efektyviai, kaip iš pradžių. Na, o mėginimas užvesti automobilį ir suvokimas, kad jis neužsiveda dėl išsikrovusio akumuliatoriaus gali tikrai išvesti iš proto. Tačiau, dėka kokybiškų ir labai praktiškų akumuliatorių įkroviklių, net išsikrovusį akumuliatorių galėsite prikelti naujam gyvenimui. Sukurtas tam, kad įkrautų automobilio akumuliatorių, įkroviklis yra puikus ir labai praktiškas prietaisas, daugeliu atveju, gelbstintis iš tikrai nemalonių ir nelaukiamų situacijų. Galbūt palikote įjungtus automobilio žibintus, o galbūt, akumuliatorius jau yra pavargęs ir jam reikia šiek tiek, papildomos pagalbos, kad ir toliau galėtų efektyviai veikti. Tereikia tik gero įkroviklio ir net šalčiausias žiemos rytas nebus toks baisus, kaip anksčiau. Patogūs, lengvai naudojami ir tikrai prieinami kiekvienam, akumuliatorių įkrovikliai gali tapti tikru išsigelbėjimu, todėl, turėtų puikuotis kiekvieno automobilio savininko garaže ar bagažinėje. Tačiau, akumuliatorių įkroviklių pasirinkimas yra tikrai labai platus, tad rasti ir išsirinkti tinkama gali būti tikrai sunku. Šiame straipsnyje rasite kelis naudingus patarimus, kurie padės išsirinkti tinkamą ir gerą automobilio akumuliatoriaus įkroviklį. 

Įtampa

Automobilio įkroviklio įtampa yra vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį būtina atsižvelgti. Tai matmuo, nurodantis įkroviklio galingumą. Nuo įtampos priklauso ar pasirinktas įkroviklis gebės pilnai ir saugiai pakrauti automobilio akumuliatorių. Tiesa, pasirinkti tinkamą įtampą nėra labai sudėtinga. Dažniausiai, beveik visi automobiliai naudoja 12V elektros sistemas, todėl, tinkamas įkroviklis, taip pat, turės 12V įtampą. Tačiau, jei ieškote universalaus įkroviklio, kuris tiktų ne tik jūsų automobilio akumuliatoriui, bet ir kitų įrenginių bei transporto priemonių akumuliatoriams, turėsite rinktis kitokią įtampą turintį įrenginį.

Srovės stiprumas 

Srovės stiprumas yra lygiai toks pat svarbus kaip ir srovės įtampa. Akumuliatoriaus srovės stiprumas nurodo srovės kiekį, kurį įkroviklis gali palaikyti. Trumpai tariant, tai srovės kiekis, kuris teka per jį, veikimo metu. Kuo didesnis srovės stiprumas, tuo greičiau vyks krovimas ir atvirkščiai. Tačiau, aklai rinktis nereikėtų, todėl, svarbu atsižvelgti į savo automobilio akumuliatoriaus parametrus. Vieniems akumuliatoriams naudingesnis lėtas krovimas, kiti puikiai įsikraus ir kraunami greitai. Tiesa, norint nustatyti, kokio tipo krovimas yra tinkamiausias, naudinga pasirinkti išmanius įkroviklius, kurie geba automatiškai nustatyti kokio srovės galingumo ir įkrovimo reikia tam tikram akumuliatoriui. Tokiu būdu, visada bus užtikrinamas tinkamas įkrovimo greitis. 

Įkroviklio tipas: automatinis ar rankinis?

Naudinga žinoti, kad akumuliatorių įkrovikliai gali būti ne tik skirtingų galingumų, bet ir tipų. Šie tipai nurodo, įkroviklio veikimo principą. Vieni įkrovikliai gali būti automatiniai, kiti – rankiniai. Rankinis akumuliatorių įkroviklis yra praktiškas ir ekonomiškas pasirinkimas. Tačiau, naudinga žinoti, kad turėdami tokį įkroviklį, privalėsite patys valdyti visą krovimo procesą. Patys, rankiniu būdu, turėsite išjungti įkroviklį, kad apsisaugotumėte nuo akumuliatoriaus perkrovimo. Negana to, šio tipo įkrovikliai suteikia ir ne tokį gilų akumuliatoriaus įkrovimą. Tuo tarpu, automatiniai įkrovikliai veikia visiškai savarankiškai ir visus procesus atlieka automatiškai. Jie automatiškai išsijungia ar persijungia į krovimo palaikymo režimą, kai akumuliatorius pilnai pasikrauna. Šie išmanūs įkrovikliai yra brangesni, tačiau, labai patogūs ir praktiški. 

Krovimosi laikas 

Renkantis akumuliatoriaus įkroviklį, labai svarbu nepamiršti atsižvelgti ir į jo krovimosi laiką arba greitį. Jis ypač svarbus tuomet, kai akumuliatorių reikia įkrauti netikėtai bei labai greitai. Iš esmės, krovimosi laikas priklauso tiek nuo paties įkroviklio, tiek nuo automobilio akumuliatoriaus. Vidutiniškai, įkroviklis pilnai akumuliatorių gali įkrauti per 2-10 valandų. Maži, nešiojami įkrovikliai krauna ilgiau, nei dideli ir galingi.

Papildomos ypatybės 

Jei norite, kad akumuliatoriaus įkroviklis būtų ne tik paprasta dėžutė, atsižvelkite ir į jo suteikiamas papildomas ypatybes. Galite rasti įkroviklių, kurie veikia ir kaip paleidėjas, leidžiantis greitai užvesti mašiną. Taip pat, rasite ir tokių įkroviklių, kurie turi LCD ekranus, LED indikatorius, integruotus radijo imtuvus. Pasirinkimas visiškai priklauso nuo jūsų poreikių ir norų. Na, o turėdami gerą, kokybišką ir automobilio akumuliatoriui tinkantį įkroviklį, galėsite nesibaiminti nei dėl šaltų žiemos rytų, nei dėl paliktų žibintų išsikrovusio akumuliatoriaus.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE