Kaip palaikyti tvarką mažose namų erdvėse?

Kiekvienas norime, kad mūsų namai visada atrodytų nepriekaištingai. Vis dėlto, daugelis gyvendamas nedideliame bute susiduria su daiktų organizavimo problema. Į madą grįžęs minimalizmas skatina atsisakyti nereikalingų dekoracijų ar perteklinių daiktų, kurie apkrauna erdvę taip vizualiai ją dar labiau sumažindamas. Deja, bet daugelis jaunų žmonių gyvendami savo pirmuosiuose nedideliuose butuose privalo juose sutalpinti visus svarbiausius daiktus. Pandemijos metu, kai nuotolinis darbas tapo privalomas daugelio sričių specialistams, teko pasukti galvą, kai atrasti vietos visiems darbo reikmenims. Vis dėlto, neverta manyti, kad gyvenant nedidelėse erdvėse reikės atsisveikinti su tvarkinga ir harmoninga erdve. Patyrę interjero dizaineriai geba pasiūlyti išradingų būdų, kurie leis be vargo sutalpinti visus reikiamus daiktus jūsų namuose.

Išnaudokite duris

Daugelis net nepagalvoja, kad kambario duris galime išnaudoti daiktų saugojimui. Jeigu gyvenate nedideliame bute prie savo miegamojo durų prisukite kabliukų, ant kurių galėsite pakabinti savo krepšius, paltus ar aksesuarus. Interneto parduotuvėse galite įsigyti specialių pakabinimų krepšių, į kuriuos galite tvarkingai sudėti savo avalynę. Vonios kambaryje ant durų galite prisukti nedidelių lentynų, ant kurių sudėsite tualetinio popieriaus ar popierinių rankšluosčių atsargas. 

Išnaudokite kiekvieną spintos colį

Dažnai nepaklausę specialistų patarimų nesugebame maksimaliai išnaudoti savo drabužinės. Dažnu atveju joje kaupiame ne tik drabužius, bet ir visus nereikalingus daiktus, kuriuos norime paslėpti nuo svečių. Šiuo metu rinkoje gausu modernių daiktų organizavimo sprendimų, kurie padės spintoje palaikyti tvarką. Specialios dėžutės leis surūšiuoti drabužius pagal spalvą ar sezoną, todėl juos galėsite rasti greičiau. Laikinai nenaudojamus drabužius patariama sudėti į maišus ir saugoti juos sunkiau pasiekiamose spintos vietose. Taip vasaros metu jūsų drabužinėje nesimaišys žieminiai paltai ir stori megztiniai, kurie užima daug vietos. 

Daiktų saugykla po lova

Jeigu nerandate vietos savo daiktams įsirenkite daiktų saugyklą po savo lovą. Išstumiamos dėžės ant ratukų leis greitai ir be vargo pasiekti po lova saugomus daiktus. Nustebsite kiek daug galima paslėpti po savo lovą! Dideli lagaminai, papildomi drabužiai ar avalynė, knygos – tai tik maža dalis daiktų, kuriuos galite saugoti savo kambaryje.

Dekoravimas

Net ir mažą namų erdvę galite paversti jaukia ir stilinga vieta, į kurią visada norėsis grįžti. Atsisakykite įprastų plastikinių dėžių ar lentynų, o jų vietoje rinkitės dekoruotus krepšius, į kuriuos galėsite sudėti nenaudojamus daiktus. Dekoruoti krepšiai gali tapti puikiu namų stiliaus akcentu. Šiuolaikinis interjero dizainas ragina nebijoti eksperimentuoti su įvairiomis spalvomis ir tekstūromis, todėl derinkite daiktų saugojimų krepšius prie pagalvių ar lovos užvalkalų spalvos. Taip pat verta pagalvoti apie pufų įsigijimą. Jie gali būti naudojami kaip patogūs krėslai, o į jų vidų galite sukrauti didelį kiekį daiktų.

Išmokite paleisti nereikalingus daiktus

Vienas iš svarbiausių patarimų norint palaikyti savo namuose tvarką yra išmokti nekaupti nereikalingų daiktų. Labai dažnai namuose saugome daiktus, kurių niekada nenaudosite, todėl jie tik užimą papildomą vietą. Patariama kas pusę metų peržvelgti visas savo namų erdves ir atiduoti nebenaudojamus daiktus. Prisiminkite, kad jūsų daiktai galite būti prikelti antram gyvenimui ir labai pradžiuginti sunkiau gyvenančius žmones. Pasidomėkite kur galėtumėte paaukoti savo daiktus. Taip pat, geros kokybės baldus visada galite parduoti ir taip gauti papildomų pinigų.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE