Kaip pasirinkti stogą, kad jo neveiktų išoriniai veiksniai?

Nuosavas namas yra didžiulė investicija, į kurią investavome daug laiko ir dėmesio. Svarbu apgalvoti, koks pastatas ir stogas pateisins Jūsų lūkesčius – priimtas sprendimas turės didelės įtakos namo kainai, stogo tarnavimo laikui ir viso pastato estetikai. Stogo pasirinkimas priklauso nuo daugelio rodiklių, tačiau svarbiausias iš jų – planuoti stogo konstrukciją ir aplinkos sąlygas.

Kadangi stogų parinkimas yra atsakingas procesas, kiekvienam statančiam namą pravartu susipažinti su dangų grupe ir rūšimi. Be jokios abejonės, turėdami šią informaciją nesunkiai išsirinksite tinkamą stogą naujam ar renovuojamam būstui. Tiesiog supraskite, kad dėl tam tikrų priežasčių skirtingos dangos yra geriausias pasirinkimas tam tikrose situacijose. Geras stogas yra viskas, tačiau dėl tam tikrų aplinkybių viena ar kita danga gali neatitikti jūsų reikalavimų.

Aplinkos veiksniai turi didelę įtaką stogo dangos pasirinkimui

Norint pasirinkti tinkamą stogą, reikia atsižvelgti į aplinką aplink namą. Pavyzdžiui, jei pastatas yra arti gamyklos ar jūros, tikėtina, kad jį veikia rūgštys ar šarmai. Šiuo atveju, renkantis metalinę dangą, reikia nusipirkti poliesterio sluoksnį, kurio storis didesnis nei 25 mikronai. Jei į aplinką patenka daug nuosėdų, rekomenduojama vengti imitacinių plytelių ar kitų metalinių dangų su matiniu ar šiurkščiu paviršiumi, nes jos visada atrodo nešvarios ir sunkiai valomos. Stogo dangos pasirinkimas priklauso ir nuo kitų gyvenamųjų pastatų. Pagal harmonijos principą reikėtų parinkti su aplinka derantį stogą.

Stogo konstrukcija, kaip išsirinkti?

Stogas dažniausiai yra nuožulnus arba plokščias. Šlaitiniams stogams priskiriamos konstrukcijos, kurių nuolydis didesnis nei 7 laipsniai. Tiesa, šiuolaikiniai stogai gali būti kelių konstrukcijų ir kelių plokštumų. Natūralu, kad tam reikės daugiau darbo ir medžiagų, o ekonomika praras estetiką. Šiuo ypatingu atveju būtina pasikonsultuoti su stogo specialistais, kurie Jums pateiks efektyviausius pasirinkimo patarimus Jūsų situacijai. Dideliems plokštiems stogams dažniausiai rekomenduojami čerpiniai arba metaliniai stogai. Jei jūsų projekte yra apvalių stogo elementų, tokių kaip kupolai ar arkos, jums tiks asfaltuotas stogas. Jei atkreipiate dėmesį į pastato grožį, rinkitės keramines plyteles.

Populiariausia stogo danga

Lietuvoje populiariausi pasirinkimai – čerpiniai, plieniniai ir bituminiai stogai.

Plieniniai stogai gali būti įvairių formų ir spalvų. Labai populiarus sprendimas – plytelių imitacija. Toks stogas greitai ir patogiai montuojamas, nereikalauja didelių išlaidų. Trūkumas – didelis garso pralaidumas, todėl dažniausiai rekomenduojama rinktis storesnį izoliacijos sluoksnį, kuris taip pat gali sumažinti garsą. Minėtos dangos netinka plokščių ir sudėtingų konstrukcijų stogams.

Bituminis stogas pasižymi puikia estetika ir puikiai tinka sudėtingų konstrukcijų stogams. Didžiausia bėda ta, kad stogo įrengimas reikalauja papildomų priemonių, o tai padidina darbų sąnaudas.

Vienas gražiausių sprendimų – plytelių klojimas. Tai patvari ir aplinką tausojanti danga, leidžianti pasiekti personalizuotus dizaino sprendimus. Deja, dėl daugelio problemų pabrango čerpės – tai vienas brangiausių stogų.

Paprastai, rinkdamiesi stogo dangą, žmonės susiduria su įvairiais nesusipratimais dėl jos kainos, parametrų ar tarnavimo laiko

Stogo dangos, tinkamai surinktos ir sumontuotos, tarnauja ilgai, tačiau norint tiksliai žinoti, koks tipas tinkamiausias konkrečiai situacijai, kokia garantija suteikiama ar kokie priedai reikalingi, reikėtų pasikonsultuoti su ekspertu ir jie jums patars. Sumontuokite patikimą ir nepriekaištingos išvaizdos stogą. Jei norite itin aukštos kokybės, pasirinkite stogus iš „Budmat.

 

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE