Kaip pasirūpinti bituminių čerpių ilgalaikiškumu?

Neprižiūrima stogo danga gali greitai apsinešti įvairiais lapais, spygliais, apaugti samanomis, kas sąlygos pažeidimus. Būtent todėl ja pasirūpinti reikėtų bent porą kartų per metus – kruopščiai ją nuvalant šepečiu arba su cheminėmis priemonėmis, taip pat nuplaunant. Bituminės čerpės jau savaime yra viena patvariausių dangų, o saugoma ji tarnaus dar ilgiau.

Kasmetinė apžiūra

Kiekvieną pavasarį stogą reikėtų apžiūrėti – tokiu metu nutirpsta sniegas, todėl gerai matysite, ar didelis sniego kiekis bei šaltis nepažeidė dangos, neatsirado įlenkimų. Taip pat tai padaryti naudinga ir rudenį nukritus lapams. Tuo metu įsitikinsite, kad karštis nepadarė blogos įtakos stogui bei galėsite nuvalyti lapus.

Valymas

Stogą valyti reikėtų tuomet, kai atliekate apžiūrą. Ypatingai, jeigu jūsų namas yra netoli intensyvaus eismo kelių ar žvyrkelių, būtų pravartu su šepečiu nušluoti ir nuplauti nuo stogo įvairias dulkes. Kartais po jomis pasislepia netgi tikroji dangos spalva, todėl nuvalius jūsų stogas vėl atrodys kaip naujas. Tam, kad danga nebūtų pažeista, visus nešvarumus reikėtų nuvalyti švelniai naudojant šepetį.

Išnaikinkite sąmanas cheminėmis priemonėmis

Jeigu retai nuo stogo valote dulkes ir nukritusius lapus ar spyglius, drėgmė bei pūvančios medžiagos sukuria palankias sąlygas augti samanoms bei kerpėms. Samanas augti gali paskatinti ir netoliese esantys vandens telkiniai bei tai, kad namas yra šešėlyje ir jo stogo pilnai nenudžiovina saulės spinduliai. Nuvalyti šias apnašas galima mechaniniu būdu (su vandeniu ir šepečiu) bei cheminėmis priemonėmis. Tam, kad daug kartų intensyviai trindami stogo dangą jos nepažeistumėte, specialistai rekomenduoja cheminį valymą. Šis valymas atliekamas užpurškus antiseptiku, kuris greitai ir efektyviai sustabdo samanų augimą.

Bonus patarimas – latakų valymas

Dažnai namų savininkai pamiršta, jog nuo stogo nubėgantis vanduo kartus su lapais ir spygliais patenka į latakus, kurie itin greitai užsikemša. Išimti šias atliekas ypatingai svarbu rudenį, kad persipildę latakai nesukeltų problemų ir nesusigadintų. Tai padaryti padės specialūs valymo prietaisai, o kad išvengtumėte didelio šiukšlių latakuose kiekio, galite ant jų uždėti tam gaminamas groteles. Užsikimšę latakai gali sukelti įvairių problemų, tačiau viena blogiausių yra ta, kad vanduo negalės laisvai nutekėti toliau nuo namo ir bėgs per viršų ant pamatų.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE