Kalbėjosi apie šimtmečio asmenybes – Antaną ir Sofiją Smetonas

Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi LR Seimo narys, teisininkas dr. Stasys Šedbaras, Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros Kaune darbuotoja istorikė dr. Ingrida Jakubavičienė bei rašytoja Loreta Jastramskienė. Su svečiais bendravo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė.

Susitikimo metu kalbėta apie Šimtmečio asmenybes – Antaną ir Sofiją Smetonas. Istorikė dr. I. Jakubavičienė trumpai pristatė savo knygą „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“. Istorikė jau yra išleidusi tris knygas apie A. ir S. Smetonų gyvenimą, politinę ir visuomeninę veiklą, įtaką Lietuvai ir istorijai. S. Šedbaras kalbėjo, kad Prezidentas Smetona visuomenėje vertinamas nevienodai: istorijos vadovėliuose ir viešoje erdvėje galima sutikti jo kaip modernaus inteligento ir kaip diktatoriaus įvaizdžius, todėl jų vizitų į mokyklas, bibliotekas tikslas – noras pakeisti Smetonos, kaip tautą išdavusio ir pabėgusio prezidento įvaizdį.


Svečiai pasakojo, kad prieš apsilankydami Savivaldybėje, jie jau buvo susitikę su Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto studentais, vėliau planuoja vykti į Kudirkos Naumiestį, o 17 val. lankysis Kybartų kultūros centre, kur skaitys paskaitą – „Lietuvos šimtmečio asmenybės: Antanas ir Sofija Smetonos dviejų mokslininkų akimis“.


Šios paskaitos-diskusijos metu bus apžvelgta Antano ir Sofijos Smetonų biografija, visuomeninė ir politinė veikla. Paskaitos-diskusijos metu bus atsakyta į visus renginio dalyvių klausimus, nes mokslininkai daug savo gyvenimo valandų skyrė Lietuvos istorijos pažinimui ir jos asmenybėms.

Vilkaviškio r. savivaldybės informacija

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE