Kalbėtasi apie institucijų bendradarbiavimą teikiant paslaugas jaunimui

Rugpjūčio 11 d., Tarptautinės jaunimo dienos išvakarėse, Marijampolės savivaldybės administracijos atstovai lankėsi Marijampolės moksleivių kūrybos centre veikiančiame Atvirame jaunimo centre, kur domėjosi tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybėmis gerinant paslaugas jaunimui.

Susitikime dalyvavo vicemeras Paulius Marozas, Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Loreta Rutkauskienė, Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė ir Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Jolita Žukelienė. Pasak L. Rutkauskienės, pagrindinis susitikimo tikslas – aptarti jaunimui teikiamų paslaugų gerinimo galimybes ir koordinuoti veiksmus ieškant papildomo finansavimo su jaunimu dirbančioms įstaigoms.

Pristatydama atnaujintas Marijampolės moksleivių kūrybos centro (MMKC) patalpas direktorė Beata Valungevičienė taip Atviras jaunimo centras Marijampolėpat džiaugėsi, kad ateinančiais mokslo metais Centras turės galimybę pasiūlyti fotografijos, šokio, dramos, informacinių technologijų, kūno dizaino, gatvės meno ir kitus naujus užsiėmimus. Direktorė atkreipė dėmesį, kad įstaigoje vis dar labai reikalingas psichologo etatas.

„Pagaliau baigti atnaujinimo darbai ir Marijampolės jaunimas gali naudotis dar viena šiuolaikiškai įrengta erdve, kurioje galės ugdyti savo kūrybiškumą bei įvaldyti naujausias informacines technologijas. Stebime įstaigos veiklą ir matome optimistinius ateities ženklus, todėl esame pasirengę palaikyti direktorės iniciatyvas dėl įstaigos plėtros. Nors etatų skaičius jau buvo didintas, diskusijos metu vieningai pritarėme, kad sėkmingai veiklai ir išsikeltų tikslų įgyvendinimui būtina ir psichologo pareigybė, todėl paraginome direktorę ieškoti galimybių tokioms pareigoms sukurti.“, – sakė P. Marozas.

S. Rutkauskienė kvietė įstaigą teikti paraišką Marijampolės savivaldybės savanoriškos tarnybos įgyvendinimo savanorius priimančių organizacijų programų projektų finansavimo 2020 metų atrankos konkurse. Šiuo metu atlikti savanorišką jaunimo tarnybą laukia apie 10 potencialių savanorių. B. Valungevičienė pritarė, kad šiuo metu įstaigoje esantys du savanoriai į organizacijos veiklą įneša naujovių ir reikšmingai prisideda pritraukiant moksleivius.

Savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė J. Žukelienė pokalbio metu pabrėžė, kad dirbant su jaunimu ir užtikrinant kokybišką minimalių priežiūros priemonių įgyvendinimą savivaldybėje, svarbu šioje įstaigoje suburti pagalbos specialistų komandą, kuri taip pat galėtų užtikrinti kokybišką prevencinių, konsultavimo, socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymo, sociokultūrinių ir kitų su jaunimo ugdymu susijusių paslaugų teikimą.

S. Rainienė teigė, kad nors įstaigos pagrindinė veiklos sritis yra neformalus ugdymas, MMKC teikia ir socialines paslaugas, t. y. atviras darbas su jaunimu, mobilus darbas su jaunimu. Perspektyvoje numatomas darbas su jaunimu gatvėje. Šios paslaugos turėtų atsispindėti kasmet rengiamame Socialinių paslaugų plane.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE