Kalėdų dvasia atkeliauja į Sūduvos miestus. Kur apsilankyti?

Atkeliavus kalendorinei žiemai ir, nors dar menkai, bet pirmajam sniegui nuklojus gatves Lietuvos miestuose prasidėjo šventinio puošimosi vajus. Nemažai miestų jau pasidabino šviečiančiomis girliandomis savo gatves ir skverus, o taip pat ir įžiebė šv. Kalėdų eglutes pagrindinėse miestų aikštėse. Visgi, didžioji dalis žaliaskarių sužibs gruodžio pradžioje. Jeigu dar nejaučiate artėjančių švenčių dvasios, siūlome aplankyti Sūduvos miestų kalėdinių eglučių įžiebimo šventes, kuriose galėsite sutikti ir Kalėdų Senelį, ir pasiklausyti puikiausios muzikos, ir pasidairyti bei apsipirkti kalėdinėse mugėse.

Jau šį penktadienį, gruodžio 6 dieną eglutė sužibs Vilkaviškyje, Dr. J. Basanavičiaus aikštėje. Šventę, žinoma aplankys Kalėdų Senelis, koncertuos TV projekto „X-Faktorius“ dalyvės, grupė „Nice“. „Pyragų akcija“ džiugins miesto klubas „Lions“, o visos šventės metu veiks kalėdinė mugė. Vilkaviškyje bus įžiebta ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir atidaryta jau antrus metus miesto organizacijų ir bendruomenių kuriama „Eglučių alėja“, kurioje bus galima apžiūrėti iš įvairiausių medžiagų pagamintas, skirtingų stilių eglutes. Šventę vainikuos fejerverkai.

Sekančią dieną, gruodžio 7-ąją, į šventę pakvies Sūduvos sostinė – Marijampolė. Nuo pietų J. Basanavičiaus aikštėje apsipirkti pakvies šventinė mugė, lankysis Kalėdų Senelis, kuris aikštėje jau atidarė savo rezidencijos duris. Šventėje skambės puiki muzika ir šaltą vakarą bus galima pasigrožėti užburiančiu ugnies šou. Žinoma, svarbiausiu akcentu taps kalėdinė eglutė, kuri šiais metais bus didesnė nei 20-ies metrų aukščio.

Kitą savaitę, gruodžio 13-ąją Kalvarijos miesto centriniame parke bus įžiebta šv. Kalėdų eglutė. Miesto gyventojai ir svečiai galės apsipirkti šventinėje mugėje, skambės šventinė muzika, o linksmins smagūs personažai – Kakė Makė, Senis Besmegenis, Mamaiza ir Nanaiza. Įžiebus šventinę eglutę miesto dangų nušvies šventiniais fejerverkai.

Paskutinioji eglutė sužibs gruodžio 14 dieną Kazlų Rūdoje. Žaliaskarė sužibės Vytauto gatvė parke. Šventiniai renginiai prasidės dar moksleivių Advento giesmių ir dainų švente „Atskamba balsas“ ir tęsis iškilminga šventės dalyvių eisena su Kalėdų Seneliu priešakyje. Žinoma, gyventojai galės akis paganyti tautodailininkų ir amatininkų mugėje, o šventinį koncertą dovanos Deivis ir Renata. Kazlų Rūda šiais metais gyventojus ir miesto svečius pradžiugins dirbtinio ledo aikštele, kurioje iki pat sausio 6-osios bus galima nemokamai džiaugtis žiemos malonumais. Šventės svečius džiugins Kauno sporto mokyklos „Baltų ainiai“ dailiojo čiuožimo programa.

Vis dėl to, pirmasis miestas įžiebęs Kalėdinę eglė Sūduvos regione buvo Šakiai. Dar lapkričio 29-ąją prie Gelgaudiškio dvaro sužibo šventiniu laikotarpiu miestiečius džiuginsianti žaliaskairė.

 

Portalo „ Sūduvos gidas“ informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE