Kalėjimų departamento ir policijos pareigūnų bendradarbiavimas išgelbėjo senolės santaupas

Kaunietę šventinis stebuklas aplankė kiek anksčiau – moteriai nė nespėjus suprasti, kad iš jos namų pavogta nemaža suma grynųjų, į duris pasibeldę pareigūnai pranešė jau sugavę sukčių.

Neįprasta istorija prasidėjo pirmadienį, gruodžio 14 d., kai apie 13.00 val., Kaune, Raudondvario pl., moteris (gim. 1946 m.) sulaukė nepažįstamo asmens skambučio. Pareigūnu prisistatęs vyras pareikalavo nurodyti namuose laikomų pinigų sumas ir juvelyrinius dirbinius bei įtikinęs moterį, kad jos turimi pinigai bei papuošalai gali būti netikri, informavo, kad į namus atvyks pareigūnas, kuris nufotografuos ir patikrins, ar moters pinigai bei juvelyriniai dirbiniai yra nepadirbti. Kaip ir žadėta, netrukus į senolės namus atvyko pareigūnu prisistatęs vyras, kuris, moteriai nematant, pavogė ant stalo padėtus bei „patikrinimui“ jau paruoštus pinigus (apie 1000 eurų) ir pabėgo. Grynaisiais pinigais sukčius džiaugėsi labai trumpai – vos išbėgus iš moters namų, vyro jau laukė policijos pareigūnai, kurie ir sulaikė asmenį, o apie įvykį policijai dar nespėjusi pranešti senolė, netrukus pareigūnų buvo informuota, kad iš jos pavogti pinigai bus sugrąžinti.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato kriminalistai, bendradarbiaudami su Kalėjimų departamento Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnais, išsiaiškino, kad iš moters išvilioti pinigus sumanė du įkalinimo įstaigoje kalintys asmenys, kurie į pagalbą pasitelkė vos prieš kelias savaites į laisvę iš įkalinimo įstaigos išėjusį, anksčiau ne kartą už sukčiavimus ir vagystes teistą vyrą (gim. 1975 m.). Įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo. Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 1 d. už tai gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba. Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokurorai.

 

Kauno apskr. VPK informacija parengta bendradarbiaujant su Kalėjimų departamentu

Lietuvos policijos nuotrauka

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE