Kalvarijos pasieniečiams įkliuvo cigaretes gabenęs lenkas

Kalvarijos pasieniečiai sulaikė lenką, kuris į savo šalį iš Lietuvos bandė grįžti ne tuščiomis. Jo vairuoto automobilio slėptuvėse VSAT pareigūnai aptiko beveik 2 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių.

Pirmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Marijampolė – Suvalkai, patikrino iš Lietuvos išvykstantį 2002 m. gamybos automobilį „Mazda Premacy“.Transporto priemonė buvo paženklinta lenkiškais registracijos numeriais, ją vairavo 30 metų Lenkijos pilietis.

Vairuotojas Kalvarijos pasieniečiams pateikė Lenkijos piliečio asmens tapatybės kortelę. VSAT pareigūnai nustatė, kad dokumento galiojimas yra pasibaigęs. Pasieniečiams kilus įtarimų, kad automobiliu gali būti gabenamas nelegalus krovinys, jis buvo detaliai patikrintas.

Paaiškėjo, kad „Mazda Premacy“ automobilio kėbulo slenksčių ertmėse, durelėse bei atsarginiame rate yra įrengtos slėptuvės. Iš viso užsienietis į Lenkiją vežė 1888 pakelius cigarečių „Minsk Blue“, „Minsk Red“, „NZ Black“ ir „NZ Gold“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Pasieniečiai dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką ir dėl asmens dokumentų teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo pradėjo administracines teisenas. Už pirmą nusižengimą vairuotojui gresia bauda nuo 5200 iki 6000 eurų. Užsieniečio bylą nagrinėsiantis teismas taip pat gali konfiskuoti automobilį. Už antrą nusižengimą pasieniečiai Lenkijos piliečiui skyrė įspėjimą.

Po apklausos vairuotojui buvo įteiktas šaukimas atvykti į teismą. Vėliau Lenkijos pilietis paleistas.

Cigaretės ir „Mazda Premacy “ saugomi Kalvarijos pasienio užkardoje.

 

VSAT Varėnos pasienio rinktinės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE