Įgyvendinant Gaisrų prevencijos Kalvarijos savivaldybėje 2024–2026 metų programos priemonių planą, š. m. kovo 25 d. Marijampolės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai Kęstas Žilvys ir Ilona Barauskienė vykdė prevencinę akcija „Padėk artimui“ Kalvarijos seniūnijoje.
Akcijos metu, padedant Kalvarijos seniūnijos seniūnei Irenai Abraitienei aplankyta 10 gyventojų būstai, sumontuoti 10 autonominių dūmų signalizatorių.
Lankantis gyventojų būstuose, gyventojams buvo suteikiamos konsultacijos ir patarimai gaisrinės saugos klausimais, atkreiptas dėmesys į tinkamą kietojo kuro krosnių, dūmtraukių įrengimą ir naudojimą, elektros instaliaciją, kitus įrenginius, dėl kurių gali kilti gaisras.
Išaiškinama, kodėl reikalingi autonominiai dūmų detektoriai, kaip juos tinkamai prižiūrėti, taip pat gyventojams papasakota, kaip elgtis kilus gaisrui.
Su seniūne aptarti akcijos rezultatai bei tolimesnis bendradarbiavimas.

