Kandidato žodis. Algirdas Butkevičius

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Vilkaviškio rinkiminėje apygardoje Lietuvos žaliųjų partijos iškeltu kandidatu Algirdu Butkevičium.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Kaip specifinę Vilkaviškio krašto problemą įvardinčiau negebėjimą pritraukti užsienio investicijų. Atrodytų, esame patogioje geografinėje vietoje – pasienio regionas, greta Via Baltica, tarptautinė geležinkelio linija, kas suteikia galimybių plėtoti eksportą. Nedarbo lygis rajone aukštas, taigi turime laisvos darbo jėgos. Visgi pagal tiesiogines užsienio investicijas velkamės gale – 51 vietoje tarp 60 šalies savivaldybių.

Priminsiu jums Akmenės istoriją. Ši savivaldybė dar prieš dešimtmetį buvo tarp labiausiai atsilikusiųjų šalyje. Tačiau aktyvių savivaldos pastangų dėka, bendradarbiaujant su vyriausybe, akmeniškiams pavyko pritraukti stambių investicinių projektų. Pamenu, kai vien paskelbus, kad į Akmenės rajoną ketina ateiti investuotojas, sukursiantis 150 darbo vietų, rajone iškart šoktelėjo būsto paklausa ir kainos.

Tiesa, investuotojai patys neateina, juos reikia kviesti ir labai aktyviai. Savo rinkimų programoje esu išsikėlęs tikslą, jau ir pradėjęs dirbti ta linkme, kad Vilkaviškyje būtų įkurtas Marijampolės laisvosios ekonominės zonos filialas. Tokia zona patraukli investuotojams dėl jiems taikomų lengvatų.

Stambūs investuotojai paprastai moka 2-3 kartus didesnius atlyginimus. Mums tai labai praverstų. Pagal vidutinį mėnesinį darbo užmokestį Vilkaviškio rajonas užima vos 56 vietą tarp 60 savivaldybių. Vilkaviškietis vidutiniškai uždirba vos 674 eurus „į rankas“, o mano minėti akmeniškiai – jau 778 eurus, nors dar užbaigta tik dalis investicinių projektų. Taigi, mūsų rajonui gyvybiškai reikia pritraukti investicijas, kurios sukurtų gerai apmokamas darbo vietas. Nuo didesnių atlyginimų sumokami didesni mokesčiai, taigi valstybė gauna daugiau lėšų, kurias gali panaudoti pensijų didinimui, viešosioms paslaugoms.

Būtina spręsti žemės ūkio produkcijos supirkimo kainų problemą. Krašto ūkininkai skaudančia širdimi išpardavinėjo savo gyvulius tuo metu, kai Vyriausybė pasiskolinusi 5 mlrd. eurų žarstė juos į kairę ir į dešinę. Būtina ūkininkams suteikti realias paskatas kooperacijai bei kurti sąlygas savo produkcijos perdirbimui.

Pastaruoju metu iš gyventojų sulaukiu ir daug pasiūlymų dėl dviračių ir pėsčiųjų takų sutvarkymo, rinkliavos už atliekų tvarkymą, sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo, tai šie klausimai irgi yra mano darbotvarkėje.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Visos keliamos idėjos, visi pasiūlymai yra verti diskusijos. Na o laikas parodys, kurie iš jų virs realiais darbais. Nuo idėjos iki jos įgyvendinimo –  ilgas kelias. Norint jį nueiti reikia gerai išmanyti politinį procesą, turėti bendruomenės palaikymą, sugebėti sutelkti idėjos šalininkus.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Vilkaviškio rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Marijampolės, Sūduvos pietinėje ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE