Kandidato žodis. Egidijus Papečkys

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Vilkaviškio rinkiminėje apygardoje Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio iškeltu kandidatu Egidijum Papečkiu.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Vilkaviškio rajone problemų kasmet daugėja: pas mus sparčiausiai mažėja gyventojų, sparčiausiai senėjame, praradome daugiausiai darbo vietų, sulaukiame mažiausiai materialinių investicijų – šioje srityje tik Vilkaviškyje investicijos sumažėjo! Kalbu apie 2014-2019 m., tuo tarpu po 2020 m. pandemijos rezultatai bus dar skaudesni. Jeigu demografinės bėdos yra bendros visiems Lietuvos regionams, tai mažos investicijos rodo tik viena – trūkumus Vilkaviškio savivaldybės administracijos darbe. Nemėgstu tuščiai kritikuoti, būdamas Seimo nariu noriu dirbti bendrai tiek su meru, tiek su administracija, tiek su vietos bendruomenėmis. Visiškai nesvarbu, kokiai partijai jie priklauso – padėti Vilkaviškiui prisikelti galime tiktai dirbdami kartu. Dabartiniai Seimo nariai mėgsta kalbėti apie kažkokias pasakiškas investicijas, bet jų neparodė per visus keturis savo darbo metus, beviltiška tikėtis, kad įgyvendins tuščius pažadus per sekančius keturis – jiems akivaizdžiai trūksta tiek ambicijų, o ir negali tikėtis, kad tie patys žmonės stebuklingai pasikeis ir pradės dirbti kitaip. Yra ir daugiau problemų. Esame pasienio rajonas, tačiau to nesugebame išnaudoti – Kybartus teršia čia stovinčių sunkvežimių eilės, kurie pravažiuodami dar kerta ir visą Vilkaviškio rajoną, o jokios realios naudos gyventojai negauna. Didžiausios problemos yra švietimas ir medicina. Valdžia kėsinasi į rajonų ligonines – o juk privažinėti į Kauną nesugebėsime. Laikas ten jiems Vilniuje pasakyti, kad ir mes, regionų gyventojai, mokame mokesčius, ir reikalaujame tokių pat kokybiškų medicinos paslaugų. Truputėlį pikta skaityti, kai Seimo narys per pandemiją pasidalina įrašu, kad Vilkaviškio ligoninei trūksta apsaugos priemonių, nors tai jo partijos ministras tų apsaugos priemonių laiku neužsakė, o kai užsakė – viceministrė sulaukė baudžiamos bylos dėl sumokėtos trigubos kainos už nekokybiškas priemones. Korupcija buvo ir yra mūsų skaudulys. Priminsiu, kad skolinamės 5 milijardus eurų, valstybės skola dar niekada nebuvo tokia didelė, net „prie Kubiliaus“.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Visos partijos kalba apie problemas švietimo, medicinos ir socialinės apsaugos srityse. Esame pasiruošę palaikyti visas konkrečias idėjas Seime, nesvarbu, kokia partija bepasiūlytų. Bet šiandien negirdime jokių konkrečių pasiūlymų, visi tik kalba apie Gerovės valstybę – pasigriebė šį šūkį iš sėkmingų Prezidento rinkimų, o kas už jo paslėpta – neaišku. Lietuvos valstiečių žaliųjų partija iš viso gyvena praeitais rinkimais – žadėjo valstybinį Regionų banką, kuris bus kuriamas pasinaudojant Lietuvos pašto struktūra, o šiandien Vilkaviškį (ir kitus rajonus) vienas po kito palieka privatūs bankai, iš pašto liko tik pastatas, o valstybinį banką valdžia prisiminė tik prieš šiuos rinkimus – ir ačiū Dievui, kad neįgyvendino šitos aferos, už kurią turėtų sumokėti visi gyventojai.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Vilkaviškio rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Marijampolės, Sūduvos pietinėje ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE