Kandidato žodis. Goda Krukauskienė

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Vilkaviškio rinkiminėje apygardoje Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškelta kandidate Goda Krukauskiene.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Vilkaviškio kraštas yra geografiškai palankioje vietoje. Vilkaviškis sąlyginai nedaug nutolęs nuo Kauno, visai greta Marijampolės miesto, netoli siena su Kaliningrado sritimi ir su Lenkija. Rajoną kerta svarbi automagistralė Vilnius-Marijampolė-Kaliningradas ir geležinkelio linija Kaliningradas-Vilkaviškis-Kaunas-Vilnius-Maskva. Vilkaviškis, esantis tokioje patogioje tranzito ir logistikos prasme vietoje, galėtų tai išnaudoti labiau. Šiame krašte būtų galima sparčiau vystyti gamybą, transporto ir logistikos paslaugas. Vis dėlto šiandien Vilkaviškis yra tarsi Marijampolės šešėlyje, o ekonomika čia pernelyg pasyvi. Neabejoju, kad tam tikrose specifinėse nišose pritraukus investicijas, kurios sukurtų gerai apmokamas darbo vietas, galima būtų lygiuotis ne tik į Marijampolę, bet ir į kitus Lietuvos miestus.

Kita vertus, esama kelių infrastruktūra Vilkaviškio rajone yra nepakankama. Link pasienio dažnai nusidriekia ilgos krovininių automobilių eilės, o įstrigusiems vairuotojams sunku surasti ne tik kur pernakvoti ar kur pavalgyti, bet jie neturi net elementarių patogumų. Tai neprideda prestižo nei šiam rajonui, nei valstybei, o taip pat šalia magistralės gyvenantiems žmonėms tampa nuolatiniu galvos skausmu.

Didžiąją rajono teritorijos dalį užima žemdirbystės plotai – tai stiprus žemės ūkio kraštas. Tačiau šiandien smulkiems ir vidutiniams ūkiams nėra pats palankiausias metas, nes visą šios srities „grietinėlę“ nusigriebia stambieji ūkiai. Todėl tiek savivaldos, tiek valstybės lygiu turėtume labiau remti smulkius ir vidutinius ūkius.

Daugybė rajono vietovių, kaip antai Vištytis, Jono Basanavičiaus, Vinco Kudirkos gimtinės ir kitos vietos, turi potencialą būti turizmo traukos objektais. Tačiau turizmui reikia ne tik išvystytos infrastruktūros, bet ir gudrios viešųjų ryšių kampanijos – idėjų ir iniciatyvos, žmonių, degančių noru supažindinti su savo kraštu visos Lietuvos (o ir pasaulio) gyventojus.

Turbūt viena skaudžiausių problemų Vilkaviškio rajone – mažėjantis gyventojų skaičius. Man, kaip neseniai sukūrusiai šeimą, labai svarbi jaunoms šeimoms palanki aplinka. Vietos valdžia turėtų ieškoti daugiau būdų, kaip prisidėti remiant ir skatinant jaunus žmones kurtis čia, Vilkaviškyje. Nes tik jauni žmonės, kuriantys verslus, turintys idėjų, ieškantys kokybiško gyvenimo yra varomoji jėga ir rajono ateitis.

Visas šias problemas sudėjus į vieną, prieš akis matome jau ne tik Vilkaviškio, bet ir visos Lietuvos esminę problemą – regioninę atskirtį.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Pagrindiniai mano konkurentai Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje yra LR Seime ar savivaldoje pozicijas užimantys asmenys, jau kurį laiką esantys politikoje. Neabejoju, kad kiekvienas, nuoširdžiai dirbantis ir siekiantis žmonių pasitikėjimo būtent čia, turi gražių idėjų ir kilnių tikslų Vilkaviškio kraštui. Tikiuosi, jog diskutuoti ir pristatyti savo idėjas plačiau iki rinkimų dar turėsime galimybių. Svarbiausia, kad šios politinės idėjos būtų ne tik užrašytos skambiais šūkiais, bet ir pagrįstos realiais darbais.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Vilkaviškio rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Marijampolės, Sūduvos pietinėje ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE