Kandidato žodis. Šarūnas Sejūnas

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos pietinėje rinkiminėje apygardoje Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio iškeltu kandidatu Šarūnu Sejūnu.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Mano stiprybė yra ta, kad gyvenu savo gimtajame krašte, žinau vietines problemas, galimybes ir svajones bei viltis.

Didžiausia problema yra didžiulis nedarbo lygis Kalvarijos savivaldybėje. Tai sukelia grandininę reakciją užimtumo, socialinės atskirties, gyventojų laimės indekso ir demografinių rodiklių. Savivaldybė, kasmet, surenka mažai mokesčių, nes mažai dirbančiųjų, tai iššaukia nuolatinį einamųjų lėšų trūkumą, kelių priežiūrai, infrastruktūros plėtrai, kas mažina patrauklumą potencialiems investuotojams. Daug kur trūksta saugumo, tai neįrengti šaligatviai, nėra dviračių takų, daug sunkiai pravažiuojamų kelių. Taip nuolat didėja darbingo amžiaus žmonių emigracija, ar persikėlimas į didesnius miestus.

Nuolatinis užimtumo trūkumas sukelia žmogui nereikalingumo jausmą, o tai tampa dažna priklausomybių priežastimi, kenčia šeimos, žmonės neretai tampa, godžių greitųjų kreditų įmonių, aukomis.

Pats esu verslininkas, optimistas ir visur matau daugiau galimybių, nei kliūčių. Manau, kad smulkūs verslai, amatai, turizmas, tinkamai koordinuojami, gali paversti Kalvarijos savivaldybę perspektyvia investicijoms ir jaunų šeimų gyvenimui. Sūduvos pietūs yra labai vaizdingoje vietoje, daug kalvų, ežerų, geras susisiekimas bei arti Lenkija, su kuria galima daug kartų padidinti eksportą ir importą. Kuriantis naujoms darbo vietoms atsirastų poreikis ir galimybės kultūrai, menui NVO augimui.

Didele problema virto šalikelės. Po Regiono kelių centralizavimo ir perdavimo Kaunui jos vis rečiau šienaujamos. Ir ne tik vietinės reikšmės keliai, bet ir respublikiniai, tokie kaip Via Baltika. Jau prasidėjo rugsėjis, o daugelis šalikelių dar nei karto nešienautos. Tai ne tik gadina visos Lietuvos įvaizdį, bet piktžolių sėklomis teršiami ūkininkų laukai. Jie priversti naudoti daugiau herbicidų, taip teršiami gruntiniai ir paviršiniai vandenys, javuose lieka daugiau kenksmingų medžiagų, kurias suvalgo mūsų vaikai bandelėse.

Čia matau didelę teisinę neteisybę netoleruotiną demokratinėje respublikoje. Visiems fiziniams asmenims, iki liepos 1 d., už nenušienautas pievas skiriamos baudos, ar mažinamos išmokos už pasėlių deklaracijas. Kodėl tuomet kelininkai turi išimtis??? Manau reikia mažinti jiems valstybės dotacijas už laiku nenušienautas šalikeles.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Kęstutis Mažeika, teikia tinkamų mūsų regionui idėjų:

Skatinsime investicijas ir darbo vietų kūrimą regionuose, išlaikant ir gerinant socialinių, švietimo, kultūros ir sveikatos paslaugų kokybę bei plečiant prieinamumą, remsime savivaldos savarankiškumą. Tęsime švietimo reformą ir investuosime į mokslo plėtrą.

Tadas Prajara siūlo puikią idėją, tačiau abejoju, kad ji bus įgyvendinta per ateinančius 10 metų:

PVM maisto produktams mažinsime iki 9 proc…

Ausma Sakalauskaitė teikia man priimtiną siūlymą, nes pats vadovauju Kalvarijos literatų klubui „Rasa“:

NVO – pagrindinis socialinis partneris. Nevyriausybinės organizacijos teikia kokybiškas, efektyvias ir profesionalias paslaugas.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos pietinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Marijampolės, Vilkaviškio ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE