Kandidato žodis. Vaidas Šalaševičius

Portalas „Sūduvos gidas“ uždavė visiems Sūduvos regioną aprėpiančiose vienmandatėse apygardose iškeltiems kandidatams tuos pačius du klausimus, kurie, tikime, padės rinkėjams ne tik geriau pažinti kandidatus, bet galbūt net apsispręsti dvejojantiems.

Kviečiame susipažinti su Sūduvos pietinėje rinkiminėje apygardoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos Krikščionių demokratų iškeltu kandidatu Vaidu Šalaševičiumi.

Kokias esmines problemas išskirtumėte rinkiminėje apygardoje, kurioje kandidatuojate?

Tiek šiame, tiek ir kituose Lietuvos regionuose stebimas didelis atotrūkis tarp regiono ir didžiųjų miestų. Akivaizdžiai matosi, kad valdžios politika regionų atžvilgiu neveikia, o jeigu pradeda veikti, atsiranda geros idėjos, iniciatyvos, jos vėl keičiamos ir vėl viskas daroma iš naujo.

Neramina niekaip iš vietos Lietuvoje nepajudanti regionų politika, nevykstantis dialogas su regionais, nekreipiamas dėmesys į smulkųjį verslą ir dirbantį žmogų, skubota, per dažna ir nekokybiška teisės aktų leidyba, klestintis ir vis didėjantis biurokratizmas, įstatymais ir biurokratinėmis procedūromis, formaliais atsirašinėjimais pridengiama nepagarba žmogui ir jo rūpesčiams.

Regione į paprastą žmogų neatsigręžiama – mažėja aptarnavimo, paslaugos pasitraukia iš mažesnių miestų, viskas keliasi į elektroninę erdvę, todėl žmogiško santykio beveik nelieka. Viskas nueina į elektroninį susirašinėjimą biurokratine kalba ir tolstama nuo žmogaus. Tai matoma tiek institucijose, tiek mokslo įstaigose. Pavyzdžiui, iš regionų traukiantis bankų, pašto padaliniams, valdžia turėtų ieškoti alternatyvų, kaip žmogui suteikti pagalbą, finansines ir kitas konsultacijas vietoje.

Kalbant apie mokslą, esu kategoriškai nusiteikęs prieš planus jungti profesinio rengimo centrus, kolegijas. Regionuose reikia stengtis išlaikyti mokslo institucijas, kurios skatina žmones likti regione, kurios yra kuriančios, telkiančios darbo vietas, ugdančios intelektualią visuomenę.

Kokias savo konkurentų rinkimuose į LR Seimą politines idėjas išskirtumėte, kaip vertas dėmesio?

Žinoma, teko analizuoti konkurentų programas – daugumoje jų yra iškeltos aktualios regionui problemos.

Dėmesį patraukia Žaliųjų partijos stiprios aplinkosauginės idėjos. Jų ne tik pavadinimas, bet ir idėjos yra akcentuotos į tikrą aplinkos apsaugą, ko nesimato iš dabartinių valdančiųjų. Manau, kad svarbu skirti didesnį dėmesį atsinaujinančiai energetikai, perėjimui prie šilumos gamybos būtent iš atsinaujinančių išteklių, miškingumo didinimui, nes Lietuvos gamta yra unikali, tokia ji ir turėtų išlikti.

Taip pat atkreipiau dėmesį į Socialdemokratų partijos kandidato idėjas skiriamas jaunimo užimtumui, paramą jaunų žmonių verslumui, kad jie kuo skubiau galėtų įsitvirtinti darbo rinkoje ir turėtų palankias sąlygas kurti šeimas.

Laisvės partijos kandidatė dėmesį skiria bendradarbiavimui su NVO, kas, manau, yra ypač svarbu skatinant dialogą ir bendradarbiavimą visose valstybės gyvavimo sferose.

 

Portale „Sūduvos gidas“ jau galite skaityti kitų Sūduvos pietinės rinkimų apygardos kandidatų atsakymus bei sužinoti, kaip į užduotus klausimus atsakė politikai iškelti Marijampolės, Vilkaviškio ir Sūduvos šiaurinėje vienmandatėse rinkimų apygardose.

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE