Karjeros renginiai Kazio Griniaus gimnazijoje

Lapkričio 19-24 dienomis Lietuvoje vyko nacionalinė karjeros savaitė, kuri buvo pavadinta  Lietuvos  100-mečio nacionaline karjeros savaite, kurios renginiuose dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Jos metu šalyje vyko daugybė renginių, susitikimų su profesionalais, ekskursijos į įmones, e-pamokos. Šį projektą organizavo iniciatyva „būsiu_“.

Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijoje visas lapkričio mėnuo buvo skirtas karjerai. Šiuo laikotarpiu buvo organizuojami renginiai, susitikimai gimnazijoje, mokiniai turėjo galimybę dalyvauti ekskursijose.

Lapkričio 15 d. vyko renginys „Nėra blogų profesijų“, kuriame dalyvavo 1-2 gimnazijos klasių mokiniai. Jo metu gimnazistai pristatė burtų keliu pasirinktą profesiją- ruošė vaidinimą ir skaidres. Tą dieną mokiniai galėjo ateiti į gimnaziją vilkėdami drabužius, atspindinčius profesiją, kurią klasė pristatė renginio metu.

Lapkričio 16 d antrokai vyko  į  tradicinį VDU renginį „Matuokis profesiją“, skirtą vyresnių klasių moksleiviams, siekiantiems susipažinti su profesionalia karjera įvairiose srityse. Renginio metu moksleiviai turėjo galimybę laisvai diskutuoti su universiteto atstovais, absolventais ir sužinoti atsakymus į visus su studijomis universitete, aukštuoju išsilavinimu bei karjeros planavimu susijusius klausimus.

Lapkričio 20 d. gimnazijoje lankėsi Marijampolės kolegijos atstovai, kurie pristatė savo mokymo įstaigą, galimybes, studijų programas. Susitikime dalyvavo 3-4 gimnazijos klasių mokiniai.

Lapkričio 21 d. ketvirtų klasių mokinių grupė vyko į KTU Santakos slėnį, kur buvo surengta Lietuvos šimtmečio konferencija. Jos metu mokiniai klausė pranešimų „Robotizacija – grėsmė ar galimybė?”, kurį pristatė Jūratė Cvilikienė, „Swedbank” Finansų instituto vadovė; „Pasaulis 2050: Transformacija pasinaudojant atsinaujinančia energija”- pranešėjas Antanas Bernatonis, „Nectar Sun” verslo plėtros vadovas;  „Dirbtinio intelekto lenktynės su 21a. karta”- pranešėjas Lukas Kaminskis, IT ir verslumo mokytojas, „Turing school“ vadovas ir technologinio švietimo ekspertas; „Mechatronikų kelionė į NASA“- pranešėjas Povilas Piartli ir Kristijonas Kerekeš, NASA stažuotės dalyviai, KTU studentai; „Kodėl robotika?“- pranešėjas Rytis Venčaitis, KTU studentas, robotikos asas, I kurso magistrantas. Gimnazistai girdėjo puikius pranešimus, susitiko su pranešėjais – profesionalais,  turėjo galimybę atnaujinti žinias, pasisemti patirčių, susipažino su savo karjeros galimybėmis ir pasirinkimais ateityje, įvairiausiomis profesijomis, ateities kompetenci-jomis, profesionalų patirtimi, taip pat galimybėmis kurti Lietuvai ir pasauliui. Po konferencijos mokinai dalyvavo ekskursijoje Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto Fizikos muziejuje.

Lapkričio 23 dieną grupė pirmų, antrų, trečių klasių mokinių vyko į ekskursiją į Kauno oro uostą. Gimnazistai dalyvavo susitikime su oro uosto darbuotojais, ragavo keksiukų su oro uosto atributika, klausė darbuotojų sėkmės istorijų, buvo skrydžių valdymo centre-stebėjo kaip leidžiasi lėktuvas, bei skrydžio valdymo operatoriaus darbą, turėjo galimybę pamatyti oro uosto darbuotojų kasdienybę, matė didžiules oro uosto sniego valymo mašinas ir gaisrines. Net pats  Kauno oro uosto direktorius Karolis Matulaitis rado laiko susititikti su mokiniais ir papasakoti savo sėkmės istoriją, pabendrauti.  Gimnazistai sužinojo, kokių profesijų žmonių reikia darbui oro uoste.

Esame dėkingi Kauno oro uosto darbuotojams už nuoširdų, labai įdomų, ir šiltą susitikimą, už profesionaliai paruoštą ekskursiją, iniciatyvos „būsiu_“organizatoriams, KTU ir VDU darbuotojams, besirūpinantiems jaunos kartos ateitimi.

Ugdymo karjerai grupės inf.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE