Karo Ukrainoje penkiasdešimt devinta diena (balandžio 23, šeštadienis)

Foto iš Volodymyro Zelenskio FB

Situacija Donbase

Donbase vyksta aktyvūs mūšiai, ukrainiečiai kiekviena proga kontratakuoja puolančias agresoriaus pajėgas. Tai nėra karo puolimai didelėmis bangomis karių su tankais, kaip esame matę primityviuose rusiškuose filmuose apie karą. Veikiama nedideliais padaliniais artilerijai , aktyviai remiant ugnimi. Kol kas negirdėti, kad ukrainiečiams baigtųsi amunicija.
Karas nėra rodyklių stumdymas žemėlapyje. Jeigu mes įpratę po vienos ar kelių dienų pratybų grįžti namo, nusiprausti, skaniai pavalgyti ir kristi į minkštą lovą, tai ukrainiečiai kariai tokios prabangos neturi jau du mėnesius – karas jiems nesibaigia, niekas čia neduoda laisvų dienų, vanduo dažnai žliugsi batuose, o net tankus stabdantis juodžemis limpa prie kojų kaip kelių kilogramų akmenys.
Karas nėra gražus, jis nekvepia ir stipriai paveikia žmogaus organizmą ir psichiką. Bet šio karo ukrainiečiai neprašė, jiems jį atnešė.

Parama artilerija

Netrukus iš Vakarų atkeliaus daugiau artilerijos, iš JAV, Prancūzijos, Olandijos ir Čekijos Šiek tiek keista, kad negirdėti apie artilerijos tiekimus iš Lenkijos. Tame tarpe bus ir ex-čekiškos122 mm savaeigės haubicos 2S1 „Gvozdika“. Anksčiau jas iš Čekijos kariuomenės nupirko vietinė kompanija Excalibur. Tai yra gerai žinoma, ginkluotės eksportu užsiimanti įmonė. Excalibur yra parengusi ne vieną modernizacijos paketą sovietinei karinei technikai, mėginant ją kilstelėti iki šiuolaikinių reikalavimų. Nors, tarp mūsų kalbant, nelabai tą seną sovietinę techniką įmanoma pagerinti. Excalibur jau yra užsirekomendavusi kaip patikima ginklų tiekėja, dar iki 2022 m. įsiveržimo pateikusi Ukrainos kariuomenei ne vieną geros kokybės karinės technikos partiją.

 

Rusijos URM provokacijos

Šiandien praktiškai vienu metu Rusijos gynybos ministerija vien FB keliolikos minučių bėgyje patalpino 5 įrašus, kuriuose kalbama vien apie tai, kad JAV Ukrainoje rengia provokaciją – planuojama panaudoti masinio naikinimo ginklą (cheminį, biologinį arba branduolinį) ir dėl to apkaltinti Rusiją. Būtent JAV, o ne Ukraina. Šitą jau girdėjome, ir ne vieną kartą, tačiau tokio kiekio įrašų vienu metu dar nebuvo. Visgi čia įžiūrėčiau ne pavojų, o tiesiog įprastą Rusijos gynybos ministerijos klerkų tingumą ir atmestiną darbą, ką jau ne kartą stebėjome. Juk šeštadienis, įrašų parengta daugiau, bet negi gaiši savo laiką – ėmė, ir sukėlė į FB visus vienu metu. Ir nuėjo šventę švęst. Nes karas ne Rusijos teritorijoje, jie ten sau gyvena kaip gyvenę, ukrainiečių raketos jų miestų negriauna.

 

Apšaudymas Odesoje

Bombos ir raketos miestus griauna Ukrainoje ☹ Šiandien Rusijos gynybos ministerija su pasididžiavimu pranešė, kad sunaikino didelį logistikos terminalą kariniame aerodrome prie Odesos. Sako, kad jame buvo sutelkta didelė ginklų siunta iš JAV ir Europos valstybių. Tačiau iš tiesų raketos atskriejo į gyvenamuosius daugiaaukščių namų kvartalus Odesoje. Gal ginklai buvo išslapstyti šių namų balkonuose?
Žinoma, kad ne. Rusija specialiai apšaudo gyvenamuosius kvartalus, taip mėgindami įbauginti ukrainiečius, o raketos tokios šleivos, kad šaudant į bet kokius taikinius šalia miestų būtinai pataiko ir į pačius miestus. Nors koks skirtumas, Rusijoje dėl to niekas nepergyvena: nei valdžia, nei kariškiai, nei sufašistėjusi visuomenė.
Bet mes žinome, kad jiems teks už tai atsakyti .
Slava Ukraini!
P.S. su pasididžiavimu stebėjau vertinamąsias neseniai įstojusių šaulių pratybas. Pliaupiant lietui, dar viena grupė baigė bazinį šaulio įgūdžių kursą ir įgijo karinį pasirengimą. Grupė po grupės. Visi piliečiai, po invazijos į Ukrainą pradžios plūstelėję į Lietuvos šaulių sąjungą, įgis reikalingų žinių ir įgūdžių.
Egidijus Papečkys FB informacija
Šaltinis Egidijus Papečkys
Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE