Kelininkų „balius“ atidedamas

Šiandien susisiekimo ministras Rokas Masiulis apžiūrėjo, kaip vyksta automagistralės „Via Baltica“ tarp Kauno ir Marijampolės rekonstrukcija. R. Masiulis kelio Kaunas–Marijampolė–Suvalkai 48,3 kilometre susitiko su žurnalistais. Čia dalyvavo ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kelių tiesimo bendrovių „Kauno tiltai“, UAB  „Fegda“, UAB „Eurovia“ atstovai.

Deja, ministras nepamatė problemiškiausio kelio ruožo mūsų regione, „Via Baltica“  50 – 56 km, prasidedančio ties degaline „Stateta“ pro Puskelnius, Pietarius Marijampolės link. Būtent čia kilo didžiausios problemos ir sulaukta skundų dėl „Kelprojektas“ projektuotojų klaidų, rangovų darbo kokybės, melioracijos problemų, terminų nesilaikymo, susidariusių didžiulių autotransporto spūsčių, vietos gyventojų interesų pažeidimų. Rangovai ministrui tikino, kad raštiškų skundų nėra sulaukę, o į gautas pastabas žodžiu, stengiasi reaguoti. Tačiau nors realybė kiek kitokia, ministrui nematant realios situacijos, lengva pasiteisinti. Rangovai tikino, kad visiems reikia susitaikyti su esamais nepatogumais, statybų eigoje. Deja, niekaip negalėjo nurodyti konkretaus termino, kada jas ketinama baigti. Praėjusių metų rugpjūtį pradėtiems kelio rekonstrukcijos darbams tarp Sasnavos ir Marijampolės buvo duotas 9 mėn. terminas. Lietingas ruduo, kelininkų klaidos ir galutinai sugadinta melioracijos sistema privertė kelininkus anksčiau nei planuota keliems mėnesiams stabdyti kelio darbus. Juos atnaujinus pavasarį, planuota, kad šio kelio ruožo pristatymas įvyks rugpjūčio 23 dieną. Dabar rangovai terminus dar kelia tolyn ir planuoja šios atkarpos darbų baigtį spalio mėnesį.

Ministras R. Masiulis viliasi, kad „Via Baltica“ magistralės atkarpa tarp Sasnavos ir Marijampolės bus baigta dar šiais metais ir daugiau neteks atidėlioti terminų. Jis pasidžiaugė, kad dvigubai praplatėjusiu tarptautiniu keliu transportas galės judėti 130 km per valandą greičiu, tikino, kad ne tik tranzitiniam transportui atsiras geresnės galimybės sparčiau ir saugiau  judėti, bet ir marijampoliečiams atsivers naujos perspektyvos. Neva jie plūstels greitkeliu į Kauną ieškodami geriau apmokamų darbų, o tai, pasak ministro,  gali įtakoti ir atlyginimų bei gerbūvio kilimą pačioje Marijampolėje.

Milda Kudirkaitė
Autorės nuotraukos

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas