Kęstutis Traškevičius: Šilumos kainos Marijampolėje turi būti mažinamos

Marijampoliečiams, kaip ir visiems Lietuvos gyventojams, nuo birželio 1 d. daugiau kaip 10 procentų pabrango karštas vanduo. Taip įvyko todėl, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei socialdemokratų vyriausybės teikimu šių partijų valdomas Seimas panaikino PVM lengvatą šildymui. Minėtoms partijoms daugiabučių gyventojai ir turėtų „dėkoti“ už tokį „jautrų“ sprendimą, kurio dėka yra ploninamos jų piniginės.

Net prezidentė Dalia Grybauskaitė yra teigusi, kad lengvatos atsisakymas yra politiškai, socialiai ir finansiškai sunkiai pateisinamas sprendimas, nes skatina „pašalpinę“ visuomenę. Tačiau Seimo valdantieji laikėsi savo.

Viskas gal būtų taip ir likę, jei Seimo koalicija nebūtų pritrūkusi balsų urėdijų reformai. Seimo TS-LKD frakcija išsiderėjo iš Vyriausybės, kad už jos paramą minėtai reformai nuo spalio 1 d. bus grįžta prie PVM lengvatos šildymui. Taigi dėl mano bendrapartiečių Seime atsakingų veiksmų šildymo bei karšto vandens kaina po mėnesio sumažės maždaug dešimtadaliu ir grįš į panašų, koks buvo pavasarį, lygį.

Bet sugrįžkime į Marijampolę. Su savo bendraminčiais TS-LKD Marijampolės skyriaus nariais jau nuo metų pradžios siekiu, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Marijampolėje sumažėtų. Tam buvo pasitelktas ir visuomenės balsas. Mūsų skyriaus inicijuotą peticiją dėl centralizuotai tiekiamos šilumos šių metų vasario-kovo mėnesį pasirašė 645 žmonės. Ją įteikėme savivaldybės vadovams. O Marijampolės savivaldybės TS-LKD frakcija paruošė ir pateikė savivaldybės tarybai sprendimo projektą „Dėl Marijampolės savivaldybės 2015–2019 metų veiklos prioritetų papildymo“, kuris kovo 27 dieną vykusiame savivaldybės tarybos posėdyje buvo priimtas. Šiuo sprendimu savivaldybės veiklos prioritetų sąrašas buvo papildytas nauju prioritetu, įpareigojančiu savivaldybės vadovus siekti, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Marijampolėje mažėtų bent iki vidutinės centralizuotai tiekiamos šilumos kainos Lietuvoje lygio.

Priėmus šį sprendimą, socialdemokratų valdomos Marijampolės savivaldybės interneto svetainėje 2017-03-30 pasirodė, kaip paaiškėjo vėliau, melagingą informaciją skleidžiantis pranešimas „Laukiama naujos šilumos bazinės kainos marijampoliečiams“, kuriame rašoma, kad „tikėtina, jog nauja šilumos kaina, kuomet ją nustatys Komisija, marijampoliečiams mažės“. Tačiau ji ne sumažėjo, bet nuo birželio 1 d. Seimo valstiečių ir jų koalicijos partnerių socialdemokratų sprendimu padidėjo daugiau kaip dešimtadaliu panaikinus PVM lengvatą.

O Marijampolėje su šilumos kaina iš tiesų turime blogėjančią situaciją. Jei dar kovo 1 d. duomenimis ji buvo lygi 73,20 Eur/MWh  (su PVM) ir 37,9% viršijo vidutinę 53,08 Eur/MWh tesiekusią centralizuotai tiekiamos šilumos kainą Lietuvoje, tai rugpjūčio 1 d. duomenimis šilumos kaina Marijampolėje yra išaugusi iki 77,90 Eur/MWh ir jau 44,7% viršija vidutinę 53,85 Eur/MWh šilumos kainą respublikoje. Taigi Marijampolės savivaldybės vadovai nesiėmė jokių veiksmų, kad šilumos kaina mažėtų.

Šilumos kainai Marijampolėje vis labiau tolstant nuo Lietuvos vidutinės šilumos kainos, būtini radikalūs sprendimai, susiję su savivaldybės šilumos ūkio nuoma. Jei būsiu išrinktas meru, dėsiu pastangas pakeisti šilumos ūkio nuomos sutarties su UAB „Litesko“ sąlygas arba šią sutartį visai nutraukti kreipiantis į teismą, kad savivaldybė pati galėtų tvarkyti savo šilumos ūkį ir šilumos kaina marijampoliečiams pastebimai sumažėtų. Būtina užkirsti kelią sąžiningumo stokojantiems šilumos tiekėjams tyčiotis iš Marijampolės žmonių.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Kęstučio Traškevičiaus rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. I-17-8           

 

 

 

 

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE