Kęstutis Traškevičius: Už teisingą ir klestinčią Marijampolę

TS-LKD kandidatas į Marijampolės savivaldybės mero pareigas K. Traškevičius, tapęs savivaldybės vadovu, ketina užsiimti svarbių ir apleistų ūkinių reikalų tvarkymu. Aukštos šildymo kainos, neskaidrūs viešieji pirkimai, neprižiūrimi miesto ir kaimo vietovių keliai bei švogerizmas – vietos socialdemokratų vykdytos politikos palikimas, kurį teks kuopti.

Ketinate ieškoti sprendimų, kurie leistų sumažinti itin aukštas šildymo kainas. Kokie tie sprendimai bus?

Tų sprendimų ieškome beveik metus. Šilumos kaina Marijampolėje šiandien jau viršija respublikos vidurkį beveik 45 %. Su TS-LKD bendraminčiais parengėme peticiją dėl centralizuotai tiekiamos šilumos ir šią peticiją su 645 žmonių parašais įteikėme savivaldybės vadovams, paruošėme ir inicijavome savivaldybės tarybos sprendimą dėl veiklos prioritetų papildymo. Juo savivaldybės vadovai įpareigojami nebeimituoti darbo, o realiai siekti, kad centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Marijampolėje sumažėtų. Deja, šiuo klausimu socialdemokratai iki šiol nepadarė nieko.

Šilumos kainai Marijampolėje vis labiau tolstant nuo Lietuvos vidutinės šilumos kainos, būtini radikalūs sprendimai savivaldybės šilumos ūkio nuomos srityje. Būtina pakeisti šilumos ūkio nuomos sutarties su UAB „Litesko“ sąlygas arba šią sutartį per teismą visai nutraukti, kad savivaldybė pati galėtų tvarkyti savo šilumos ūkį. Tada šilumos kaina marijampoliečiams ženkliai sumažės.

Esate pasiryžęs iškuopti netvarką savivaldybės organizuojamų viešųjų pirkimų srityje. Kokių veiksmų šios problemos išsprendimui ketinate imtis?

Tai ne tik netvarka, bet ir sąmoningas tam tikrų rangovų statybos darbams protegavimas, siekiant pasipelnyti. Visų pirma, reikia pilnai įgyvendinti Specialiųjų tyrimų tarnybos išvados dėl korupcijos rizikos analizės Marijampolės savivaldybės viešųjų pirkimų srityje rekomendacijas. Savivaldybė jų yra įvykdžiusi tik 25 %, nors praėjo jau beveik 3 metai.

Sieksiu, kad savivaldybės konkursus organizuojantys ir už juos atsakingi valdininkai iš esmės pakeistų savo požiūrį, o nesąžiningai besielgiantys ir susikompromitavę savivaldybės administracijos darbuotojai būtų keičiami kitais žmonėmis, galinčiais užtikrinti konkursų rezultatų objektyvumą. Visos Marijampolės įmonės turės būti kviečiamos pateikti konkursinius pasiūlymus, o ne tik kelios išrinktosios. Dalyvauti konkursuose visiems bus sudarytos lygios galimybės.

Pasisakote prieš Marijampolės savivaldybėje įsigalėjusį švogerizmą. Ką darysite kitaip?

Mūsų savivaldybėje yra įsigalėjusios socialdemokratų bendrapartiečių ir jų giminaičių protegavimo tradicijos ne tik į vadovaujančius postas, bet ir į paprastesnes pareigas. Be socialdemokratų partijos bilieto arba giminystės ryšių įsidarbinti savivaldybės administracijoje, jos įmonėse ir įstaigose yra beveik neįmanoma.

Savivaldybės įstaigų ir įmonių, savivaldybės administracijos darbuotojai bus vertinami ne pagal partiškumą ar giminystės ryšius, bet pagal kompetenciją. Kompetentingumas, atsakingumas ir sąžiningumas bus pagrindiniai darbuotojų vertinimo kriterijai. Tik tokiu būdu visiems žmonėms, nepriklausomai nuo jų įsitikinimų, bus sudarytos vienodos sąlygos įsidarbinti savivaldybei pavaldžiame viešajame sektoriuje.

Tapęs meru ketinate spręsti ne tik svarbius savivaldybės ūkinius reikalus, tačiau kviečiate gyventojus diskutuoti pramogų parko Marijampolėje tema. Ar sulaukėte pritarimo šiai idėjai?

Manau, kad toks objektas Marijampolei yra būtinas, nes neturime ryškaus traukos centro, kuriame kiekvieną dieną būtų pilna žmonių iš Marijampolės ir kitų Lietuvos miestų, turistų. Toks parkas būtų ir nauja investicija, ir naujos darbo vietos, ir paskata vystytis vietos paslaugų verslo sektoriui. Kadangi tarp pramogų parkų projektus įgyvendinusių Lietuvos miestų yra tokių, kurie kur kas mažesni už Marijampolę, visa tai įmanoma ir mūsų mieste.

Neseniai pasidalinau šia idėja savo Facebook puslapyje ir sulaukiau didelio palaikymo. Žmonių, kuriems patiko idėja, buvo 16 kartų daugiau negu tų, kurie jai nepritarė. Netrūksta nuomonių, verda diskusijos. Džiaugiuosi, kad žmonės aktyviai reiškia savo poziciją. Vadinasi, jiems tai yra aktualu.

 

„Sūduvos gido“ inf.

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš K. Traškevičiaus rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. I-17-10.

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X