Ketvirtoji karantino savaitė. Kaip laikosi Vilkaviškis?

Pradėjome ketvirtąją karantino savaitę. Vilkaviškio savivaldybės administracija dalinasi per paskutiniąją savaitę užfiksuotais statistiniais duomenimis

Marijampolės mobilaus punkto koronaviruso tyrimams atlikti koordinatoriaus duomenimis, šeštadienį ir sekmadienį šiame punkte mėginiai paimti iš 34 asmenų (iš jų 11 – Vilkaviškio rajono gyventojai). Kol kas dar nėra duomenų apie balandžio 5 dieną tirtus asmenis, visų kitų tyrimų rezultatai – neigiami.

Per visas šios savaitės mobiliojo punkto darbo dienas Marijampolės mobiliajame punkte patikrinti 242 asmenys. 46 iš jų yra Vilkaviškio rajono gyventojai, likusieji – iš Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Šakių ir kitų rajonų.

Šiuo metu turimais duomenimis, koronaviruso COVID-19 atvejų mūsų rajone nepadaugėjo. Iki šiol infekcija diagnozuota 3 Vilkaviškio rajono gyventojams.

Registracija į mobilųjį punktą vykdoma paskambinus karštąja koronos linija 1808. Čia dirbantys specialistai, įvertinę skambinančiojo nurodytus požymius, priima sprendimą, ar būtina atlikti tyrimą mobiliajame punkte.

Taip pat primename, kad Vilkaviškio ligoninėje, vienoje pirmųjų visoje Lietuvoje, pradėjo veikti Karščiavimo klinika. Karščiavimo klinika yra pasirengusi priimti VISUS rajono gyventojus, kurių šeimos daktaras priims sprendimą siųsti pacientą į šią kliniką. Džiugu, kad iki šiol visi šioje Karščiavimo klinikoje atlikti COVID-19 testai buvo neigiami. Pabrėžiame, kad į Karščiavimo kliniką galima vykti tik su šeimos gydytojo siuntimu. Karščiavimo klinika veikia darbo dienomis.

Karantino metu šalies savivaldybės įpareigotos užtikrinti transportavimo paslaugas iš užsienio šalių į Lietuvos rajonus grįžtantiems asmenims. Praėjusią savaitę Vilkaviškio rajono savivaldybė transporto paslaugą suteikė 10 asmenų. Jie iš užsienio grįžo į Vilnių, Kauną, Klaipėdą, ir iš šių miestų buvo parvežti į Vilkaviškio rajoną. Taip pat asmenys buvo vežti į Marijampolės mobilųjį punktą ar Vilkaviškio karščiavimo kliniką.

Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam tinkamas sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, gali izoliuotis savo pasirinktose patalpose. Šiuo metu savo patalpose izoliuojasi ir yra stebimi 172 asmenys. Tie, kurie neturi tinkamų patalpų, 14 dienų izoliaciją praleidžia savivaldybių parengtose patalpose. Viso patalpose, kurias parūpino savivaldybė, šiuo metu izoliuojasi 13 asmenų.

 

Vilkaviškio savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE