Kitaip, bet didžiausią miesto šventę „Cukrinį festivalį“ švęsime!

Tradiciškai kiekvienais metais paskutinį gegužės savaitgalį švenčiame didžiausią Marijampolės miesto šventę – „Cukrinį festivalį“.

„Dar žiemą pradėjome planuoti įvairius renginius, norėjome marijampoliečius ir miesto svečius pradžiuginti žymių atlikėjų pasirodymais, centrinėje aikštėje turėjo šurmuliuoti mugė, Poezijos parkas turėjo virsti į saldžiąja oaze. Buvome suplanavę gausybę renginių ir mažiems, ir dideliems. Tačiau, kad ir kokie geri buvo norai, netikėtai visą pasaulį užklupus koronavirusui įvestas karantino režimas pakoregavo visus planus. Kad ir kaip būtų, nenorime, kad „Cukrinio festivalio“ savaitgalis praeitų nepastebėtas, todėl prisitaikydami prie karantino režimo taisyklių, visgi norime nors kiek pradžiuginti gyventojus, kurie yra jau labai išsiilgę vienokių ar kitokių pramogų“, – pasakoja Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Kviečiame stebėti atgyjančias Kačių kiemelio istorijas #CukrinisFestivalisKitaip

Posted by Marijampolės savivaldybė on 2020 m. gegužės 29 d., penktadienis

Jau nuo ketvirtadienio Senamiesčio prieigos pasipuoš ore kybančiais spalvingaisiais „cukriniais“ skėčiais, Poezijos parke pakibs „torto“ gabalėliai, o šeštadienį bus įrengta saldžioji fotosienelė, kuri taip ir kvies įsiamžinti „Cukrinį festivalį“ švenčiant kitaip – karantino sąlygomis. Fotografuokitės ir dalinkitės nuotraukomis su grotažyme #CukrinisFestivalisKitaip

Ketvirtadienį, 10 val. prie Marijampolės Petro Kriaučiūno bibliotekos pastato bus atidaryta fotografijų paroda „Miesto virsmai“. Ši paroda veiks iki gegužės 29 d. 18 val.

Pirmoji „Cukrinio festivalio“ diena prasidės penktadienio vidurdienį, kai Marijampolės dramos teatro organizuojama teatralizuota eisena iš Dramos teatro patrauks į Kačių kiemelį, kuriame trumpam atgims „Kačių kiemelio istorijos“.

Penktadienį Marijampolės kultūros centras pakvies net į dvi parodas. Antrame aukšte, M.B. Stankūnienės menų galerijoje, 16 val. bus atidaryta mūsų kraštiečio Marijampolės ambasadoriaus Airijoje V. Molevičiaus inicijuota žinomo Airijos menininko Tom Byme paroda „Dviejų modernių tautų stiprybės šaltinis. Lietuva ir Airija dailininko akimis“. Pirmame aukšte veiks paroda „Saldūs prisiminimai“, kuri kvies priminti smagiausias ir įsimintiniausias praėjusių metų „Cukrinio festivalio“ akimirkas.

Tradiciškai pirmąją „Cukrinio festivalio“ dieną miestą nuspalvindavo saldžioji eisena. Deja, eisenos organizuoti tikrai negalima, bet miesto gatvėse tikrai skambės nuo „Sūduvos“ stadiono iki J. Basanavičiaus aikštės žygiuosiančio Marijampolės kultūros centro pučiamųjų orkestro muzikos garsai. Cukrinukas su šokėjomis orkestrą atlydės į pagrindinę miesto aikštę, kurioje 17.30 val. su trispalvėmis iš dangaus leisis Marijampolės aeroklubo parašiutininkai.

Tą patį penktadienio vakarą aikštėje ir Poezijos parke skambės muzika, dainos ir suksis šokėjų poros.

Antrąją „Cukrinio festivalio“ dieną Marijampolę pasveikinti į J. Basanavičiaus aikštę 12 val. atvažiuos baikerių klubas „Siena“.

13 val. Vilkaviškio gatvėje sustos senovinių automobilių klubo „Klasika“ nariai. Įspūdingus automobilius galėsite apžiūrėti nuo 13 val. iki 15 val.

Šeštadienio popietę Poezijos parke girdėsis vaikų klegesys, muzika, dainos, džiugins netikėti performansai, o Nacionalinis kraujo centras kvies nebūti abejingais ir paaukoti kraujo.

Visą šeštadienį, mėgstančius kažką atrasti ir surasti, jaunimo organizacija MJOT kvies įsilieti į orientacinį žaidimą – „Saldaus miesto paslaptys“, o temstant Marijampolės turizmo informacinis centras kvies į paslaptingą pasivaikščiojimą „Saldžiamiesčio juodoji naktis“.

Taip pat Marijampolės kultūros centras, Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus bei Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka virtualioje erdvėje dalinsis prisiminimais bei siųs linkėjimus marijampoliečiams.

Tradiciškai paskutinę festivalio dieną vykdavo Marijampolę garsinantis, bėgimo sporto entuziastų mylimas renginys „Bėgam už Marijampolę“. Nepaisant to, kad masinio renginio nebus – Jūs visi galite bėgti už Marijampolę virtualiai

Deja, taisyklės įpareigoja vengti žmonių būriavimosi, todėl negalima skelbti tikslių pasirodymų vietų ir laiko. Tačiau jei penktadienį ir šeštadienį išeisite pasivaikštinėti po miestą – galbūt jus pasitiks malonios staigmenos, netikėti iš praeities atvykę personažai, o jeigu nepavyks pamatyti – stengsimės kuo daugiau veiksmo parodyti tiesiogiai socialinio tinklo „Facebook Marijampolės savivaldybės paskyroje.

Prisitaikykime prie karantino ir švęskime „Cukrinį festivalį kitaip“.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE