Klubas „Mozaika“ gyvuoja du dešimtmečius: vienija pagarba tradicijoms ir skambanti daina

Marijampolės tautinių mažumų klubas „Mozaika“ paminėjo 20 metų veiklos, o klubo ansamblis „Mozaika“ – 15 metų sukaktis.

Šventiniame renginyje klubą  „Mozaiką“ dviejų jubiliejų proga sveikino Tarybos nariai Irena Lunskienė ir Albinas Mitrulevičius, kurie džiaugėsi, kad Marijampolės tautinių mažumų bendruomenė nepamiršta savo tautų tradicijų, puoselėja kultūrą ir aktyviai dalyvauja miesto gyvenime.

„Džiaugiuosi jūsų klubo aktyvia veikla, kuri saugo skirtingų tautų tradicijas, palaiko bendrystę ir buria bendrai maldai bei šventėms, bendravimui su kitų miestų tautinių mažumų klubais, nes prieš dvidešimt metų buvau prie klubo kūrimosi ištakų“, – sveikindama Marijampolės savivaldybės vadovu vardu, sakė Irena Lunskienė, kuri buvo pristatyta kaip „Mozaikos“ klubo krikštamotė.

Gražios bičiulystės istoriją kuriančiam ir bendrai veiklai vienijančiam Marijampolėje gyvenančius įvairių tautų atstovus klubui vadovauja Tatjana Kolpakova, kuri pradėdama renginį trumpai pristatė klubo veiklą ir padėkojo buvusiems vadovams už tradicijų kūrimą ir puoselėjimą.

Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda perdavė sveikinimą, kuriame sakoma: „Nuoširdžiai sveikinu Tautinių mažumų klubą „Mozaika“ 20-ties metų ir vokalinį ansamblį „Mozaika“ 15-os metų sukakties proga. Dėkoju, kad vienijate Marijampolėje gyvenančias tautines bendruomenes, skatinate skirtingų kultūrų tarpusavio pažinimą, daina ir muzika atskleidžiate tautinių mažumų meno įvairumą bei išskirtinumą. Linkiu gyvuoti, burti bei vienyti įvairiausių tautybių bei kultūrų žmones ir aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime“.

Susirinkusius pasveikino iš Kauno  atvykęs Apreiškimo Švč. Dievo Motinai katedros diakonas, ortodoksas Konstantinas Pankrašovas, kuris perdavė tėvo Igorio Rinkevičiaus sveikinimą ir dėkojo savivaldybei už dėmesį ir rūpestį pravoslavų kultūrai bei nuolatinį klubo veiklos palaikymą.

Nuostabiai skambėjo ansamblio „Mozaika“ atliekamos dainos, kurios atskleidė  įvairių tautų muzikos spalvingą ir grožį. Penkioliktą sukaktį švenčiančiam ansambliui vadovauja Liuba Juknelienė, paruošti programas padeda koncertmeisterė Janina Burbienė.

Širdingiausius sveikinimus ir savo atliekamas dainas jubiliejų proga dovanojo  klubo „Mozaika“ bičiuliai:  atlikėjas Vladimiras Ryškevič iš Vilniaus, ansambliai „Riabinuška“ ir „Ivuški“ iš Alytaus.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE