Kodėl kiekviena būsima ir esama mama turėtų sudalyvauti nėščiųjų kursuose?

Vaikelio laukimas dažnai yra jaudinantis ir džiaugsmingas laikas. Tačiau kartais dėl nežinomybės, abejonių, kylančių klausimų gali atsirasti ir tokie jausmai, kaip nerimas ar baimė, ypatingai tada, jei tai pirmasis nėštumas. Daugybė neaiškumų gali iškilti ne tik nėštumo metu, bet ir jau gimus vaikui. Su profesionaliais patarimais, žiniomis ir palaikymu šios kylančios įtampos gali būti sumažintos. Štai kodėl specialistų parengti nėščiųjų užsiėmimai tampa tokie svarbūs.

Žinoma, gali kilti klausimas, kodėl verta dalyvauti tokiuose kursuose, jei ir taip galima rasti gausybę informacijos knygose, žurnaluose ir internete. Pirmiausia, nėščioms skirtus kursus rengia ir veda savo srities profesionalai (akušeriai-ginekologai, psichologai, žindymo, mitybos specialistai ir t.t.). Bent jau taip turėtų būti geros kokybės užsiėmimuose, todėl prieš pasirinkdami, visada pasitikrinkite, kas juos organizuoja. Paskaitose, kurios yra vedamos nusimanančio žmogaus, pateikiama medžiaga bus atrinkta, koncentruota ir aktuali, todėl jums nereikės patiems sugaišti daug laiko jos beieškant ir stengiantis nuspręsti ką verta skaityti. Kitas labai svarbus aspektas, jog tokiuose kursuose galite užduoti jums rūpimus klausimus ir gauti jūsų konkrečiai situacijai skirtus patarimus ar sprendimo būdus. Be to, visada galite susilaukti palaikymo ne tik iš lektoriaus, bet ir iš kitų dalyvių.

Nėščiųjų kursų temos ir pobūdis gali būti labai įvairūs. Turėtumėte atsižvelgti į tai, kas jums yra aktualiausia ir kur jaučiate daugiausiai neužtikrintumo. Galima būtų išskirti dvi pagrindines vyraujančias temų grupes – tai nėštumas ir gimdymas bei žindymas ir vaikelio priežiūra. Pirmuoju atveju gauta informacija jums leis labiau suprasti dar negimusį savo vaikelį, susipažinti su gimdymo procesu, sužinoti kokius pasirinkimus turite gimdymo metu, labiau pasitikėti savo kūnu. Antruoju atveju sužinosite apie jo priežiūrą nuo pat gimimo, žindymo technikas, taisyklingą maitinimą ir dar daugiau.

Nors nėščiųjų užsiėmimai nėra privalomi, tačiau jų pagalba galite išsklaidyti įvairius mitus apie nėštumą ir gimdymą, įgyti teorinių ir praktinių žinių, gauti palaikymą, jausti mažiau nerimo ir daugiau pasitikėjimo bei užtikrintumo.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE