Kodėl verta slidinėti Ukrainoje?

Sniegas, šaltukas, perkami šilti rūbai, kad būtų ką apsirengti keliais sluoksniais, raudona nosis, snieguoti batai ir sniegu aplipusios kelnes – nė per kur neprimena šiltų ir saulėtų atostogų prie baseino. Tačiau atėjus žiemai vis populiaresnis ir daugiau entuziastų pritraukiantis atostogų tikslas tampa slidinėjimas kalnuose. Tai ne tik atostogos, bet ir aktyvus, gan daug jėgų reikalaujantis sportas, kuriame būtina turėti bent mažumėlę patirties bei įsigyti reikalingiausią įrangą bei aprangą. Todėl pradedantieji dažniausiai apsipirkinėja Lietuvoje, o slidinėjimui renkasi nedideles, vietines, netoli esančias trasas Užsienio šalyse. Lietuvoje geriausia pradėti slidinėti Liepkalnio, Druskininkų “Snow arenos” trasose. Taip pat dažnas važiuoja savo įgūdžių išbandyti ir pagerinti į Latvijos kalnus, nes jie gali pasigirti didesnėmis ir ilgesnėmis trasomis, nei mes turime Lietuvoje, be to prekių kainos ten nėra didelės, kas leidžia pasidžiaugti praktiškomis atostogomis.

Na, o jeigu manote, kad pakankamai gerai išmokote čiuožinėti ir jau noris didesnių įspūdžių ir kalnų gaivaus oro – puikus pasirinkimas Ukrainos kalnai ir Bukovelio mieste įsikūręs slidinėjimo miestelis. Ukraina palyginus nedaug nutolusi nuo Lietuvos, kas patogu, jei norite keliauti automobiliu. Lietuvą ir Ukrainą skiria apytiksliai 1000 kilometrų. Bukovelio miestelis prasideda 4 kilometrai nuo Lvovo miesto. Netoliese yra du kalnai: Siniak ir Chomiak, jie tarpusavyje sujungti slėniu. Be visa to, Ukrainoje parduodamos prekės bei paslaugos yra lengvai įperkamos mūsų tautiečiams.

Dėl geros geografinės vietos ir palankių gamtos sąlygų, Ukrainoje visuomet sniegas iškrenta anskti ir jo būna daug. Gerai aprūpintose ir prižiūrimose trasose sniegas išlieka purus ir sezonas užsitęsia nuo gruodžio pradžios iki balandžio mėnesio pabaigos.

Pradedantieji ir vaikai kalnuose ras slidinėjimo mokyklą, kurioje galės gerinti įgūdžius kartu su patyrusiais instruktoriais, kurių paslaugų kaina tikrai nėra didelė, net ir kurorte. Bendras trasų ilgis siekia maždaug 50 kilometrų. Iš viso Bukovelyje yra 12 mėlynų, 41 raudona  ir 8 juodos trasos, ilgiausia trasa siekia 5 km.

Kalnuose įsikūręs įrangos nuomos punktas, kavinės. Keletas viešbučių įsikūrę prie pat slidinėjimo trasų, kiti nedaug atitolę ir išsidėstę maždaug 5 kilometrų spinduliu aplink trasas.

Jeigu žiūrint į kainas ir palyginus su kitomis šalimis, Ukraina tikrai nėra brangus kurortas slidinėjimo mėgėjams. Jei skaičiuotume pragyvenimo išlaidas, viešbučio nuomą, skypaso kainą – Ukraina puikus pasirinkimas norintiems neišleisti daugybės pinigų, už prieinamą kainą įsigyti slidinėjimo prekes ar paslaugas ir žinoma užkilti į aukščiausius kalnus. Maitinimas taip pat nėra brangus, todėl drąsiai galima važiuoti ir su vaikais.

Daugiau apie prekių ir paslaugų kainas įvairiose šalyse galite skaityti čia manoprekes.lt

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas