Kokius augintinius galite laikyti namuose?

Beveik visi žmonės, daugiau ar mažiau svajoja apie augintinį ar net kelis augintinius. Jeigu jo dar neturite arba galvojate, jog tai būtų puiki dovana antrai pusei arba vaikams, pateiksime jums sąrašą gyvūnų, kuriuos galite auginti tiesiog namuose. Apie keletą gyvūnų tikriausiai jau esate pagalvoję, tačiau tai dar nereiškia, kad jie yra jums tinkamiausi. Kiekvienam gyvenimo būdui, kiekvienam žmogui ir namų ūkiui tinka vis skirtingas gyvūnas, todėl verta pagalvoti ir pasidomėti. Trumpą populiarių pasirinkimų apžvalgą padarysime ir mes!

Katė

Katės yra antras pagal populiarumą naminis gyvūnas pasaulyje, skaičiais nusileidžiantis tik šunims. Tačiau Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir gretimose Europos valstybėse kačių bus daugiau nei šunų. Tai – visiškai naminis gyvūnėlis, kuris tinka gyvenimui bute, kad ir nelabai didelėje erdvėje. Katės – jaukios, nereikalaujančios buvimo lauke. Iš kitos pusės, jų charakteris gali būti labai įnoringas, jos reikalauja dėmesio sau mėgstamu laiku, nėra labai lengva įtikti su maistu. Visgi šiuo klausimu beveik nėra nieko, ko neišspręstų skanėstai katėms

Kiek neramina tai, kad katės net ir šeimininkams gali drėksti, jeigu susierzina arba išsigąsta, būna nemažai alergiškų žmonių, labai sunku pasakyti ar taikiai sugyvens su kitais gyvūnais namuose ar net kitomis katėmis. Jeigu norite nepriklausomo, laiko praleisti tiek nereikalaujančio, bet jaukaus gyvūno namuose – katė tinka idealiai. 

Šuo

Vyrauja posakis, kad šuo – geriausias žmogaus draugas. Ši frazė bene geriausiai apibūdina tai, koks gyvūnas namuose bus šis keturkojis augintinis. Beveik visų veislių šunys yra be galo švelnūs (o tie, kurie turi reputaciją, kaip nešvelnūs, tereikalauja treniruočių vaikystėje), saugo jūsų namus, bendrauja su šeimos nariais ir visada rodo lojalumą bei siekį įsiteikti. 

Tiesa, nemažai daliai šunų reikia bent 30 minučių per dieną aktyvaus laiko lauke, todėl jie tinka ne visiems. Šuo, skirtingai nei katė, labai prastai tvarkosi su vienatve ir, jeigu daug laiko praleidžiate darbe arba norite keliauti, šuns geriau neauginti. Be to šunys daug reiklesni priežiūrai, nes aktyviai žaisdami lauke gali pvz., pagauti erkę, išsipurvinti ir t.t. 

Žiurkėnai

Žiurkėnai taip pat yra labai populiarūs augintiniai, kuriems nereikia daug vietos. Jie gali būti narvelyje ir kartais išleidžiami pažaisti už jo ribų, tačiau tik tam skirtame apsauginiame, judančiame rate. Žiurkėnai mažai valgo ir beveik nereikalauja dėmesio, tačiau norintiems gyvūno, kuris reaguotų į jūsų veiksmus, kartu su jumis žaistų ir būtų interaktyvus, reikėtų dairytis kito varianto.

Triušiai

Nežinia iš kur, tačiau plyti reputacija, jog triušiai yra netvarkingi ir labai mielai atrodantys, tačiau sunkiai prižiūrimi augintiniai. Tiesa yra tokia, kad triušiai – labai jaukūs, mieli ir empatiją žmonėms rodantys naminiai gyvūnėliai. Jeigu žmogus jiems patinka, jie šokinėja jam(-ai) aplink kojas, nevengia glaustytis ir rodyti dėmesį. 

Be abejonės, su triušiu taip pat nepavyks žaisti žaidimų, kaip su šunimi ir taip pat, neretai reikės išvalyti narvelį, bet vis tiek – triušis bus puikus gyvūnas tiems, kurie nori švelnaus ir jaukaus, bet nedidelio padarėlio namuose. 

Akvariumas su žuvimis ir vandens gyviais

Akvariumą ir žuvis arba vandens gyvius rekomenduojama rinktis tiems žmonėms, kurie gyvūnėlių namuose labiau nori dėl fono, o ne dėl to, kad būtinai turėtų geriausią draugą ar kompanioną. Žuvims reikia gana brangaus akvariumo bei jį įrengti. Varle.lt parduotuvėje galite rasti ir skanėstų žuvims, kad jos visada būtų gyvybingos bei laimingos. 

Vėžliukas

Vėžlys – idealus draugas vaikams bei žmonėms, kurie nori naminio, ramaus, visiškai dėmesio nereikalaujančio ir pernelyg daug garsų neskleidžiančio, tylaus ir įdomaus gyvūnėlio. Vėžliukai per daug nejuda ir nėra linkę kažkur lipti, kažką gadinti ir tyrinėti, kaip pvz., katės, žiurkėnai ar net triušiai.

Voras

Traukia kažkas unikalaus? Norite tokio gyvūno namuose, kurio bijos visi, tik ne jūs? Tuomet galite rinktis vorus. Nemalonu tai, kad didesni vorai privalo visuomet būti terariume ir, jei tik netyčia jis kažkaip nebūtų tinkamai uždarytas ir voras dingtų, jūsų namuose, turbūt prasidėtų tikra panika. Be to, tarantulus reikia šerti jiems tinkamu maistu, o tai nėra pats akiai maloniausias vaizdas…  

Gyvatė

Gyvatės, kaip ir vorai – egzotiškas ir ne kiekvienam skirtas augintinis. Visgi net ir prie šaltakraujo gyvūno galima prisirišti ir jį pamilti. Tiesa, reikėtų suprasti, kad gyvatė jums šiltų jausmų, niekada nejaus ir geriausiai, ką gausite – klausymas bei pavaldumas. Gyvatėms reikia gana nemažo terariumo, kitaip jos bus vangios ir nuobodžiaus. 

Ūkio gyvuliukai

Jeigu turite didelę erdvę ir lauką, kodėl gi nepasvarsčius apie savo ploto pavertimą savotišku ūkiu? Vištos, kalakutai, avys, žąsys, antys – visi šie gyvūnai ir dar daugiau gali tapti jūsų augintiniais bei numylėtiniais.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE