Koks turi būti šuns kraitelis?

Nusprendus įsigyti šunį, reikia žinoti faktą, kad be meilės ir rūpesčio, jam reikia suteikti ir priemones, kurios yra reikalingos jo tinkamai priežiūrai. Pačių svarbiausių priemonių nėra daug, todėl „apkarpyti“ piniginės nereikės. Na, o visa kita – priklausys nuo jūsų pačių.

Antkaklis ir pavadėlis

Be šių dviejų priežiūros priemonių – niekur! Dabartinėje rinkoje antkaklių ir pavadėlių yra įvairiausių, todėl pasirinkti sau labiausiai patinkanti, tikrai bus įmanoma. Perkant antkaklį, pagalvokite ir apie pakabuką. Šis skirtas ne tik dėl estetinio grožio, bet ir dėl saugumo. Pakabukas gali pagelbėti tuo metu, kai jūsų augintinis nuspręs „pamatyti pasaulį vienas“, o kiti žmonės, tam, kad jam padėtų grįžti namo, galėtų žinoti jo vardą bei atrasti jo šeimininkus (vienoje pakabuko pusėje yra išgraviruojamas šuns vardas, o kitoje – šeimininko vardas bei telefono numeris).
Antkaklis yra gaminamas pagal šuns dydį ir jo kaklo apimtį. Šis neturi lengvai nusiimti nuo kaklo, tačiau neturi būti ir priveržtas. Panašiai yra ir su pavadėliu. Jis turi būti tokio ilgio, kad būtų jums patogu vesti šunį. Patogiausi pavadėliai yra tie, kurių ilgį galima reguliuoti pagal šuns ūgį bei kiek šeimininkas nuo savęs toli nori vesti šunį. Na, o dresuojant šunį geriausia naudoti ilgą, virvės tipo pavadėlį (tiek jūs nebūsit tampomi, tiek šuo turės erdvės). Jeigu ieškote įvairaus tipo antkaklių bei pavadėlių, jų galite rasti gyvūnų prekių parduotuvėje – Epet.

Koks šuns dydis, toks ir guolis

Renkantis guolį, labai svarbu atkreipti ir į šuns dydį. Guolis turi būti toks, jog šuo jame galėtų laisvai atsigulti bei išsitiesti (guolio dydį reikia rinktis taip: šuns ilgį padauginkite iš dvigubo šuns kojų ilgio). Guolis turi būti toks, kad šuo galėtų ne tik jame miegoti, bet ir jaustis saugiai (kad tai būtų jo savisaugos kampelis). Taip pat guolis neturi būti per daug minkštas t.y. pagamintas iš plunksnų ar pūkų (šios medžiagos yra kenksmingos šunų kvėpavimo takams). Geriausia rinktis tokią medžiagą kurią būtų galima lengvai nuimti nuo guolio bei skalbti.

Jeigu turėsite tokį šunį, kuris bus nedidelis, pasirūpinkite, kad jis turėtų urvelio tipo guolį. Jame galės ne tik miegoti ar pasislėpti, bet ir keliauti automobilyje.

Tik jam vienam, jo dubenėlis

Vienas iš svarbiausių priežiūros priemonių yra maisto ir vandens dubenėlis. Turite pasirūpinti tuo, kad dubuo būtų patogaus dydžio (jog šuo lengvai galėtų pasiekti vandenį bei maisto medžiagas). Geriausia rinktis apvalios formos dubenį, tam, kad šuo neišverstų turinio, kuris bus jame. Taip pat, jeigu turite kelis naminius gyvūnus, pasirūpinkite, kad kiekvienas turėtų individualiai po savo dubenį – dažniausiai augintiniai nemėgsta valgyti iš svetimų dubenėlių.
Taip pat dubenėlis su vandeniu turi būti pripildytas nuolat! Geriausia, kad vandens ir maisto dubuo stovėtų šalia vienas kito (taip šuniui nereikės blaškytis po namus ieškant vieno ar kito dubens).

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE