Vasario 6 d. Kėdainių arenoje vyko tradicinis Lietuvos ūkininkų sąjungos organizuojamas konkursas „Metų ūkis 2025“, subūręs pažangiausius ir aktyviausius šalies bei mūsų krašto ūkininkus.
Ilgametes tradicijas turintis konkursas „Metų ūkis“ yra vienintelis Lietuvoje žemės ūkio srityje, galintis pasigirti tokia ilga organizavimo istorija. Per daugelį metų konkursas keitėsi, augo ir tobulėjo, tačiau išsaugojo pagrindinius savo principus – pastebėti ir įvertinti ūkininkus, kurie pastaraisiais metais padarė didžiausią pažangą vystydami savo ūkius. Konkurso tikslas – skatinti pažangų ūkininkavimą, gamybos efektyvumą, ekologinės pusiausvyros siekį, tvarkingą ir gražią ūkinę aplinką bei būti pavyzdžiu tiek savivaldybėje, tiek visoje šalyje.
Konkursas organizuojamas vadovaujantis patvirtintais nuostatais, o jo laimėtojais kasmet tampa labai įvairaus dydžio, gyvybingi, tvarūs, pažangūs ir atsakingai besitvarkantys ūkiai.
„Metų ūkis 2025“ apdovanojimai atiteko šiems Šakių krašto ūkininkams:
- vietos laureate tapo Roma Mockaitienė – mišraus ūkio šeimininkė, ūkininkaujanti nuo 1998 metų, ilgametės patirties, pastovumo ir atsakingo požiūrio į žemės ūkį pavyzdys.
- vietos laureatas – Paulius Merčaitis, 2017 metais įregistravęs daržininkystės ūkį ir įrodantis, kad kryptingas, nuoseklus darbas per trumpą laiką gali duoti puikių rezultatų.
- vietos laureatu tapo Domantas Balsevičius, 2020 metais įregistravęs augalininkystės ūkį ir atstovaujantis jaunajai, moderniai bei pažangiai ūkininkų kartai.
Nuoširdžiai sveikiname laureatus ir dėkojame visiems ūkininkams už jų kasdienį darbą, indėlį į kaimo gyvybingumą, tvarų žemės ūkio vystymą bei mūsų krašto garsinimą, kuriant stiprų ir atsakingą Lietuvos žemės ūkį.

